Переговори у «Нормандському форматі» в Острозькій академії

07 грудня 2018

У Національному університеті «Острозька академія» 6 грудня відбулося моделювання переговорів Організаторами заходу були члени дискусійного клубу «Foreign Policy Club» та доцент кафедри міжнародних відносин, керівник клубу Наталія Конопка.

Захід розпочався із виступів спікерів-експертів: декан факультету міжнародних відносин професор Алла Атаманенко висвітлила етнополітичний аспект російсько-українського конфлікту. Великий інтерес викликала доповідь професора Олександра Цвєткова ‒ відомого дипломата-практика, що неодноразово брав участь у безпекових місіях в Придністров’ї, Грузії та інших країнах, в роботі Українсько-Російської міждержавної комісії, послідовно очолював кілька підрозділів МЗС України, департамент Торгово-промислової палати України, був Генеральним консулом України в Едінбурзі та Надзвичайним і Повноважним Послом України в Норвегії. Розміркування доповідачів викликали низку запитань та жваве обговорення.

Згодом учасники моделі провели засідання в «Нормандському форматі», під час якого студенти з різних факультетів спробували себе у ролях радників, міністрів закордонних справ та лідерів держав, обговорюючи українсько-російський конфлікт та шляхи його вирішення. Результатом обговорення стало урочисте підписання Декларації, у якій зазначені основні ідеї щодо можливостей врегулювання російсько-українського протистояння.

«Модель «Нормандського формату» – це унікальна можливість для студентів перевірити свої комунікативні та дипломатичні навички. Такі заходи допомагають спробувати себе на місці очільників держав, міністрів, радників та усвідомити всю складність переговорного процесу. Це був чудовий досвід, що сприяє розвитку аналітичного мислення та вміння працювати в команді», – ділиться враженнями учасник заходу Голова Братства спудеїв НаУОА Богдан Михальчук.