Марафон грамотності в Острозькій академії

07 вересня 2018

До Міжнародного дня грамотності в Національному університеті «Острозька академія» 7 вересня студенти змагалися в інтелектуальному марафоні.

Цьогоріч уже вдруге викладачі кафедри української мови і літератури організували саме марафон грамотності. Студенти виконували завдання із виправлення помилок у легендах про Острог. 43 помилки в тексті символізували довжину спортивного марафону з бігу — 42 км 195 м.

«Раніше до Міжнародного дня грамотності ми проводили диктанти для студентів. Але, оскільки цей день збігається з відзначенням Дня фізичної культури та спорту, викладачі вирішили влаштувати своєрідний інтелектуальний марафон. Насамперед, це допомагає студентам краще розвивати мовні компетентності, працювати в команді, враховувати думки інших і разом робити висновки», — зауважив кандидат філологічних наук, старший викладач Віталій Максимчук.

Участь у цьому інтелектуальному забігу взяло 30 команд з цікавими назвами. Під час виконання завдань учасники проявили згуртованість, кмітливість і знання норм української мови.

«Ми намагалися подати в завданнях усі типи помилок, які трапляються під час написання письмових робіт: пунктуаційні, орфографічні, лексичні, морфологічні. Тексти для марафону дібрані не випадково — ми намагаємося ознайомити студентів із містом, яке їм стане домівкою на кілька років», — додав Віталій Максимчук.

Перше місце в марафоні зайняла команда студенток гуманітарного факультету «Грамотники», друге місце розділили між собою команди «Корифеї», «Баранівка», «Малинка» та «Миска гречки». Третю сходинку посіли команди «Жіноче царство», «Без логіки», «Гноми» та «ТОН».