В Острозькій академії переглядали фільм «Червоний»

07 вересня 2018

До Дня українського кіно у культурно-мистецькому центрі Національного університету «Острозька академія» 6 вересня о 19.00 год. відбувся показ фільму «Червоний». Це український історичний фільм, однойменна екранізація роману сучасного українського письменника-белериста Андрія Кокотюхи. На екранах кінотеатрів фільм з’явився минулого року 24 серпня.

У фільмі йдеться про легендарного героя воїна УПА Данила Червоного на псевдо «Остап», який підняв повстання у концтаборі. Головний герой проходить усі випробування сталінських концтаборів, вступаючи в конфронтацію із табірним криміналітетом та піднімаючи повстання, намагається знайти всі можливі шляхи, щоб вирватися на волю.

Інший герой фільму — Гуров, радянський льотчик з Чернігова, який теж потрапив до табору. Його літак було збито над позиціями ворога і його вважають дезертиром. Гуров вважає Сталіна героєм і вірить у те, що військовий суд помилився. Обидва герої мусять пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай.

Зйомки кінострічки проходили у Кривому Розі на одній із закинутих шахт. Музику для фільму «Червоний» написав і записав у Римі італійський композитор Франко Еко.

«Головною ідеєю фільму є показати усім силу, мужність та наполегливість українця. Наш головний герой впродовж усього фільму, не покладаючи рук, шукав вихід із неприємної ситуації. Ризикуючи здоров’ям та життям, він боровся за свою свободу та свободу своїх побратимів. Цей фільм порушує проблеми національного духу, жаги до перемоги і навіть жаги до кращого життя», — коментує культорганізатор КМЦ Сергій Дорош.