В Острозькій академії стартував Всеукраїнський марафон безперервного читання поезії

07 червня 2018

У Національному університеті «Острозька академія» 7 червня стартував Всеукраїнський марафон безперервного читання поезії з метою встановлення рекорду України.

Ідею організації заходу запропонував колектив Острозької академії за підтримки студентської ради при Міністерстві інформаційної політики України.

Учасники марафону безперервно упродовж доби сім днів поспіль у режимі онлайн читатимуть поезію як українських авторів, так і твори світових класиків, перекладені українською мовою. Захід проводиться у формі естафети. Далі читання поезій продовжать Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка, Полтавський національний технічний університет, Донецький державний університет управління, Львівський національний аграрний університет та Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди.

«27 квітня 2017 року Європарламент прийняв рішення відзначити 2018 рік як Рік культурної спадщини в Європі. І тому мета нашої акції — популяризація української мовно-поетичної спадщини як повноцінної частини європейської культурної спадщини та формування в молоді поваги до української мови», — зазначила у вітальному слові проректор Національного університету "Острозька академія" Руслана Каламаж.

Студенти та викладачі розпочали марафон читанням поезій письменника Герасима Смотрицького — першого ректора Острозької академії, продовжили — творчістю сучасних письменників, які писали про Острог та академію.

«Національний університет „Острозька академія“ сьогодні виконує благородну місію — популяризацію української поезії. Національний проект „Книга рекордів України“ пишається тим, що саме Острозька академія встановлює патріотичні рекорди вже увосьме. Я бажаю колективу викладачів та студентів наснаги на подальші звершення патріотичних справ», — зауважив представник Книги рекордів України Олександр Шустерук.

За встановленням рекорду можна спостерігати на  YouTube-каналі Острозької академії та YouTube-каналі Міністерства інформаційної політики України.