Делегація Острозької академії взяла участь у засіданні Консорціуму українських університетів та Варшавського університету

07 червня 2018

5-6 червня 2018 року відбулося ХІХ засідання Консорціуму українських університетів та Варшавського університету. Цього разу обговорення планів діяльності Консорціуму було проведене в Українському католицькому університеті у Львові. Участь в заході взяла делегація Острозької академії у складі ректора проф. Ігоря Пасічника, проректора з науково-педагогічної роботи доц. Дмитра Шевчука, голови вченої ради проф. Петра Кралюка та декана факультету політико-інформаційного менеджменту доц. Віталія Лебедюка.

Під час сесій засідання консорціуму було представлено інформацію про виконання рішень протоколу XVIII засідання, звіт про головування Сумського державного університету, розглянуто питання про можливість створення громадської організації, налагодження співпраці в рамках внутрішньої та закордонної академічної мобільності. Відбулася також презентація спільних наукових та академічних проектів, які реалізуються університетами-членами консорціуму.

Під час своїх доповідей представники Острозької академії представили інформацію щодо проведення 5-ї літньої школи для студентів учасників програми «Східні студії», яка щорічно проводиться в Національному університеті «Острозька академія», а також запропонували тематику для спільної заяви університетів Консорціуму на участь у відкритому конкурсі міжнародних грантових проектів. Зокрема, за ініціативи ректора НаУОА проф. Ігоря Пасічника було запропоновано тему «Українці та поляки: тисячоліття історії». Науковий проект із такою назвою, може об’єднати усі університети-члени Консорціуму. Більше того, ця тема сьогодні є надзвичайно актуальною з огляду на необхідність вирішення складних питань українсько-польської історії та здійснення спроби сконструювати наратив спільної історії в контексті розвитку європейської цивілізації. Запропонований Острозькою академією проект буде зорієнтований на декілька напрямів, а саме: спільні історіографічні дослідження, опрацювання історичних джерел, написання спільних монографій та популяризація наукових досліджень в галузі українсько-польської історії.