Викладач Острозької академії взяв участь у конференції в Америці

07 червня 2018

Доцент кафедри історії Національного університету «Острозька академія», кандидат історичних наук Андрій Смирнов узяв участь у меморіальних заходах з нагоди 25-ліття упокоєння патріарха Мстислава Скрипника, які відбулися нещодавно в духовному центрі Української Православної Церкви в США (м. Саут Бавнд Брук).

2 червня духовенство на чолі з митрополитом Антонієм та архиєпископом Даниїлом відслужило панахиду біля склепу патріарха в Мавзолеї св. Воскресіння, який знаходиться у підземеллі церкви-пам’ятника Андрія Первозваного. Після цього там була відкрита музейна виставка.

У залі св. Покрови відбулася урочиста трапеза і розпочалася пам’ятна конференція. Історик Андрій Смирнов виголосив доповідь про громадсько-політичну і церковну діяльність Степана Скрипника. Владика Антоній Щерба поділився своїми спогадами про митрополита і патріарха. Відомий релігієзнавець з Києва Олександр Саган ґрунтовно проаналізував уплив патріарха Мстислава Скрипника на розвиток Православної Церкви в Україні та наслідки його душпастирського служіння.

Гості з України мали змогу ближче познайомитися з життям осередку Андрія Первозваного, своєрідним українським Єрусалимом Америки. Відвідали консисторію, семінарію, бібліотеку, музей, культурний центр, а також кладовище, яке є найбільшим та найвідомішим українським некрополем у західній півкулі.

Крім того, А. Смирнов мав змогу кілька днів попрацювати в церковному архіві над своїм докторським дослідженням про українське православ’я в роки Другої світової війни.