Микола Жулинський подарував Острозькій академії старовинні ікони

05 вересня 2018

У честь Інавгурації-2018 — посвяти першокурсників у спудеї Національного університету «Острозька академія», Микола Жулинський подарував навчальному закладу три старовинні ікони — «Богородиця», «Христос Пантократор» та «Святий Миколай».

Ікони, які датуються кінцем XVIII ст., у 90-х роках знайшов товариш Миколи Жулинського в одному з храмів України. Оскільки він жив за кордоном, то хотів забрати їх із собою, тому звернувся за допомогою до Миколи Григоровича як до віце-прем’єра з гуманітарних питань, щоб він вирішив цю проблему на митниці.

«Незважаючи на те, що це був мій хороший друг, я не міг собі дозволити, щоб таку цінність вивезли з України. Відтак ці ікони залишилися в мене», — розповідає Микола Жулинський.

Два роки тому він звернувся за допомогою до художника-реставратора з Острога Миколи Бендюка, який і зайнявся відновленням ікон. Як розповідає Микола Бендюк, ці ікони очевидно, що були з намісного ряду іконостасу. Коли замінили його на інший, то їх згорнули в рулон і залишили на дзвіниці.

«Найважче під час реставрації було знімати шар з оліфи, через який зображення майже не проглядалося. Доводилося експерементувати з різними хімічними речовинами, за допомогою яких потрібно було зняти цей шар, не пошкодивши при цьому сам живопис», — розповідає Микола Бендюк.

Ікони прикрашатимуть студентсько-викладацький храм преподобного Федора Острозького в університеті.