В Острозькій академії відбулася українсько-польська конференція

05.06.2018

4 червня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася міжнародна конференція на тему: «Українська революція 1917-1920 рр. в українській суспільній пам’яті».

Співорганізаторами виступили кафедра історії ім. М. П. Ковальського НаУОА та Студії Східної Європи Варшавського університету. Загальна мета цієї конференції полягала передусім у тому, щоб налагодити діалог між молодими науковцями Польщі та України, тому участь в ній взяли як професори, так і студенти обох університетів. Модератором дискусій виступив викладач Студій Східної Європи Варшавського університету доктор Казімєж Вуйціцкі.

Доповіді учасників були присвячені різним аспектам вивчення української революції 1917-1920 рр. Зокрема, особлива увага була присвячена історіографії даної проблеми (Кшиштоф Зарецький, Денис Гаврилюк), взаєминам між УНР та Польщею в 1919 році (Назар Мартинюк), релігійній ситуації на Волині напередодні І світової війни (Наталія Кацпжак), проблемам історичної пам’яті про події української революції початку ХХ століття (Вітольд Добровольський, Сергій Власюк), питанню об’єднання УНР і ЗУНР (Еміль Хруль).

Обговорення цих тем дало можливість створити платформу для творення спільного наративу українсько-польської історії, що, безперечно, сприятиме подоланню взаємних історичних стереотипів та закладе ґрунт для подальшого діалогу між істориками з України та Польщі.

Підсумував дискусії між молодими науковцями професор кафедри історії ім. М. П. Ковальського Віталій Яремчук, наголосивши на важливості вивчення цього періоду української історії, а також окресливши можливі напрямки подальшого вивчення української революції.