В Острозькій академії відбувся VIII Національний конвент молодих політологів

05.05.2018

Захід організований Українським відділення Міжнародної асоціації студентів політичної науки і відбувся 3 травня.

Метою цієї асоціації є об’єднання молодих політологів, зацікавлених у вивченні політики, політологічної проблематики, в тому числі й тих, хто працює на перетині суміжних галузей знань.

Щорічний Конвент — обговорення та пошук шляхів вирішення найгостріших конфліктів у сучасному суспільстві. Формат заходу — звітна підсумкова конференція. Тема цьогорічного конвенту — популізм та політика постправди в аспекті викликів та перспектив, яка привернула увагу багатьох студентів та молодих вчених.

Учасників та гостей вишу вітали: Петро Кралюк — голова Вченої ради Національного університету «Острозька академія», доктор філософських наук, професор, Сергій Телешун — директор Інституту державної служби та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України, завідувач кафедри публічної політики та політичної аналітики, доктор політичних наук, професор, Віталій Лебедюк — декан факультету політико-інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія», кандидат наук з державного управління, доцент кафедри політології та національної безпеки, Ганна Ренська — членкиня Ради громадської організації «Молодіжна платформа «Сяйво», Ярослав Телешун — голова Міжнародної асоціації студентів політичної науки, аспірант кафедри політології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Учасниками конвенту стали студенти з Національного університету «Острозька академія», Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Східноєвропейського Національного університету імені Лесі Українки, Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Хмельницького національного університету та Київського національного лінгвістичного університету.

Під час секційних засідань робота студентів відбувалася у форматі дискусії. Модераторами секцій були молоді вчені: Наталія Малиновська, кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри політології та національної безпеки Національного університету «Острозька академія» та Михайло Мозоль, викладач кафедри політології та національної безпеки Національного університету «Острозька академія».

«Ідея постійної міжнародної мережі студентів політичної науки вперше обговорювалася в 1996 році, коли студенти з Лейденського університету відвідали колег у Римі. Українське відділення Міжнародної асоціації студентів політичної науки виконує важливу функцію щодо включення студентів та аспірантів у професійну дослідницьку та експертну діяльність на рівні університету, регіону, держави. Пам’ятаю, у далекому 2006 році редактор газети „День“ Лариса Івшина теж виступила з ідеєю створити Острозький клуб вільного інтелектуального спілкування молоді, який не лише виконував роль „соціального клею“, а й формував з нас особистостей. І хоча МАСПН є спеціалізованою організацією, але вона теж налагоджує мережеву комунікацію між молодими політологами з різних регіонів та сприяє формуванню нового покоління професійного співтовариства політологів. Востаннє конвент на базі нашого університету проходив у 2013 році і сьогодні ми з радістю зустрічаємо студентів-політологів та усіх хто цікавиться політичною наукою в Україні. Такі заходи є досить важливими, оскільки створюють особливий комунікативний простір, де молоді дослідники можуть обмінюватися ідеями та обговорювати політичні процеси сучасності» — зазначив Віталій Лебедюк, декан факультету політико-інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія».

Довідково: Міжнародна асоціація студентів політичної науки була створена у 1998 році та є молодіжним відділенням «дорослої» Міжнародної асоціації політичної науки (IPSA) і має свої представництва в більше ніж 50 країнах світу в провідних університетах. Головними партнерами Міжнародної асоціації студентів політичної науки наразі є ЮНЕСКО та Європейська комісія. Українське відділення Міжнародної асоціації студентів політичної науки створене у квітні 2009 року. На даний момент Українське відділення Міжнародної асоціації студентів політичної науки складається з шести колективних членів, до складу якого входить Національний університет «Острозька академія».