«Модель ООН в «Острозькій академії».

04 травня 2018

28-29 квітня представники з різних куточків України мали змогу взяти участь у першій всеукраїнській «Моделі ООН в «Острозькій академії». Проведення подібного заходу було ініційоване студентами факультету міжнародних відносин НаУОА з метою створення універсальної платформи для обговорення найактуальніших питань міжнародного життя, популяризації цінностей та принципів Організації Об’єднаних Націй, а також залучення молоді до сфери міжнародних відносин, дипломатії та політики.

Студенти «Острозькой академії» та інших вузів України приєдналися до світової практики моделювання процедури Ради Безпеки ООН. Упродовж заходу учасники виступали від імені держав і намагались розробити шляхи врегулювання міжнародних суперечностей, для чого необхідно було застосувати аналітичні та комунікативні навички і узгодити політичні позиції усіх зацікавлених сторін.

Темою засідання обрали важливе питання у сфері сучасних міжнародних відносин — «Сирійська криза та її вплив на безпекову ситуацію у світі». Участь взяли 15 делегатів, 2 секретарі та 6 учасників, які виступили в ролі спостерігачів. Результатом їхньої роботи стало підписання Резолюції ООН.

Організатори «Моделі ООН» в Острозі вдячні за допомогу місцевим підприємцям, що підтримали студентську ініціативу та доклали зусиль в її реалізації:

• ТОВ «ТСЦ Вінт»;
• «Нова пошта»;
• ПП О. Олішевський;
• «Віват» ПП А. Семенович;
• ТОВ «Острозький завод мінеральної води»;
• Магазин «Шуфлядка» (м. Нетішин);
• Магазин «Кактус» (м. Острог).
Також висловлюють подяку партнерам:
• Національний університет «Острозька академія»,
• Братство спудеїв;
• Наукове товариство студентів та аспірантів ім. О. Оглоблина;
• Інститут досліджень української діаспори;
• AIESEC.

«Модель ООН в «Острозькій академії» — це чудовий досвід та нові можливості для самореалізації молоді. Усі учасники висловили сподівання, що проведення цього заходу стане щорічною традицією, яка об’єднуватиме все більше студентів, що цікавляться особливостями сучасних міжнародних відносин, зокрема — діяльністю ООН.