Результати моніторингу юридичної клініки «Pro Bono» НаУОА

01.06.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 31 травня відбулася презентація результатів моніторингу: «Правоосвіта і правозахист в Острозі: якість роботи юридичної клініки «Pro Bono» Національного університету «Острозька академія».

З 29 по 31 травня 2018 року Асоціація юридичних клінік України спільно з Національним університетом «Острозька академія» провели моніторинг діяльності юридичної клініки «Pro Bono» цього університету на предмет дотримання Стандартів діяльності юридичних клінік, затверджених у 2014 році на Всеукраїнському з’їзді АЮКУ.

Під час моніторингу досліджувалися такі напрямки діяльності юридичної клініки, як: організаційний, освітній, правозахисна та правопросвітня робота ЮК. Подібні моніторинги покликані, як забезпечити розвиток юрклінік у регіонах, так і дозволити Асоціації краще знати потреби мережі юридичного клінічного руху. Участь в моніторингу взяли запрошені експертки та спікерки обговорення: членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України, керівниця моніторингової місії Юлія Ломжець, керівниця юридичної клініки Національного університету «Одеська юридична академія» Юлія Павлова та Голова ГО «Черкаський правозахисний центр» Тарас Щербатюк.

«У тому, що моніторинг — це надзвичайно корисний засіб для стимулювання розвитку юрклінік — я не мала жодних сумнівів. Особливо цікаво було поєднати досвід проведення моніторингу та участі в ньому „з іншого боку“, адже у квітні мені довелося брати участь у складі моніторингової групи в юридичній клініці „Феміда“ Донецького державного університету управління, а вже зараз моніторинг пройшов у нас», — коментує керівниця юридичної клініки «Pro Bono» НаУОА Марія Цип’ящук.

Моніторинг показав, що юридична клініка «Pro Bono» має чимало сильних сторін своєї діяльності, серед яких: надання якісної безоплатної правової допомоги, інтегрованість у місцеві спільноти правозахисту і правопросвіти, активна представленість юрклініки в юридичному-клінічному русі України, залученість клініки до процесів міжнародного обміну та систематична участь в міжнародних наукових, правопросвітніх та правозахисних заходах. Водночас, монітори відзначили, що юрклініка має можливості вдосконалювати деякі напрямки своєї діяльності. Особливу увагу, на їхню думну слід приділити розвитку навчального компонента в юридичній клініці. В цілому робота юридичної клініки «Pro Bono» оцінена на 63%, і визнана такою, що відповідає Стандартам діяльності АЮКУ.

«Приємно, що наша клініка відповідає Стандартам, але й дуже багато над чим працювати. І головне — є натхнення, деякі ідеї вже заплановані — наприклад, ми плануємо проводити інтенсивний навчальний курс з Основ юридичної клінічної практики для студентів, які проходитимуть практику. Я особисто дуже вдячна кожній та кожному учаснику моніторингової групи за уважність та професійність. А також висловлюю вдячність адміністрації Інституту права ім. І.Малиновського та університету за постійну підтримку діяльності юрклініки», — додає Марія.