На День відкритих дверей в Острозькій академії зібралися абітурієнти з усієї України

30.03.2017

У Національному університеті «Острозька академія» 30 березня відбувся традиційний День відкритих дверей.

Для потенційних студентів розповіли про історію та сьогодення університету, основні тенденції навчального процесу та особливості вступної кампанії. Також до уваги гостей були запропоновані відеоролики та презентації про ВНЗ.

Абітурієнти та їх батьки мали змогу поспілкуватися з ректором Острозької академії Ігорем Пасічником, деканами усіх факультетів та відвідати будь-які заняття, аби відчути дух справжнього студентства.

«Свого часу Михайло Грушевський писав, що Острозька академія у ХVІ-ХVІІ століттях була відома як „перше огнище нової освіти, нового шкільництва, нового духовного життя“. За радянських часів нам навмисно ампутували історичну пам’ять про Острозьку академію, князів Острозьких і загалом про все величне, пов’язане з Україною. Зараз ми мусимо це виправляти, адже саме в Острозі зародилася не тільки теологія та філософія, а й філологія, полемічна література, астрономія, медицина та математика. У нашому музеї зберігається конспект спудея з математики, який підтверджує надзвичайно високий рівень вивчення цієї науки в Острозькій академії. До того часу, поки історія князів Острозьких, Острозької академії та Острога як стольного града не буде вписана в загальну українську історичну канву, ми не зможемо говорити про повноцінну історію України. В Острозі була не тільки Острозька академія. Тут функціонувала вища школа тлумачників Талмуду, у якій гуртувалися єврейські вчені, письменники, поети, равини. В Острозі була потужна римо-католицька громада, для якої функціонував єзуїтський колегіум. У той час такі колегіуми були найвищим пілотажем у галузі освіти. Нещодавно ми здійснили ще одне наукове відкриття. Виявляється в Острозі була мечеть і школа для мусульман, полонених князем Острозьким. І це ще одна недосліджена сторінка історії України»,

розповідає ректор Національного університету «Острозька академія», професор, Герой України Ігор Пасічник.

Опісля урочистого привітання ректора для абітурієнтів та батьків були проведені екскурсії музеєм, подвір’ям та підземеллями Національного університету «Острозька академія». Також усі охочі мали змогу ознайомитися з ресурсною базою навчального закладу та взяти участь у флешмобі, під час якого усі вишиковувалися у формі літер, які позначають абревіатуру вишу — ОА. Фігури фільмувалися із висоти пташиного польоту за допомогою академічної техніки — сучасного квадрокоптера.

Теги: Острозька академія, Ігор Пасічник, ДВД