«Випускник Острозької академії — звучить гордо!»

28.06.2017

«Конвокація-2017» — урочиста церемонія вручення дипломів магістрам, спеціалістам і бакалаврам відбулася у Національному університеті «Острозька академія» 28 червня.

«Шановні випускники, віднині ви залишаєтесь в пам’яті не тільки цих аудиторій, парків, нашого міста, а й у пам’яті викладачів і співробітників Острозької академії. Знайте, що двері рідного університету для вас — завжди відчинені. Тепер ви маєте три матері: перша і найдорожча — це та, яка вас народила, друга — Батьківщина і третя — це ваша Альма-матер. Ніколи не зрадьте честі і гідності цих трьох матерів. Отримавши диплом випускника Острозької академії, ви несете високе звання українського інтелігента. Це зобов’язує віддати свої знання та інтелект на благо нашої Вітчизни»,

звернувся до випускників ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник.

Близько 450 ще вчорашніх спудеїв сьогодні стали дипломованими спеціалістами. Як стверджує випускниця Острозької академії, бакалавр журналістики Ірина Покотильська, університет їй дав надзвичайно цінний багаж знань, які вона зможе використати для побудови успішної кар’єри.

«Випускник Острозької академії — це звучить гордо. Мене просто переповнюють емоції від щастя. Острозька академія стала для мене другим рідним домом, викладачі — батьками, а наші одногрупники — найкращими друзями. Буду намагатися достойно нести звання випускника Острозької академії упродовж життя»,

ділиться враженнями Ірина.

Під натхненний гімн студентів «Gaudeamus» у виконанні академічного хорового колективу, Конвокація проходила за традиціями, відродженими з часів існування Острозької академії XVI ст.

Вітали випускників почесні гості — Голова наглядової ради Національного університету «Острозька академія», Академік Острозького Академічного Братства, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, Академік Національної академії Наук України, доктор філологічних наук, професор Микола Жулинський, Почесний професор Національного університету «Острозька академія», український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, Герой України Іван Драч, протектор Національного університету «Острозька академія», академік Острозького академічного Братства, член Наглядової ради НаУОА, кандидат економічних наук, Заслужений економіст України Роман Василишин, заступник голови Рівненської обласної ради, кандидат наук з державного управління, випускник Острозької академії Олександр Корнійчук, директор департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації, кандидат наук з державного управління, випускник Острозької академії Віталій Ундір, голова Острозької районної адміністрації, випускник Острозької академії Богдан Турович, мер міста Острога Олександр Шикер, учасники Літньої школи вивчення української мови зі Швеції Ірина Арваніус та Іна Люндстром.

«Коли я йду біля тріумфальної арки Острозької академії, у мене завжди виникає хвилювання, оскільки це унікальний храм освіти й науки. У великий світ йдуть випускники нашого університету. Сонце вашого успіху і слави зійшло тут — в Острозькій академії. Упевнений, що це сонце досягне свого зеніту, бо тут ви пізнали істину. Ця істина буде вести вас у далекі світи. Я переконаний, ви пам’ятатимете, що саме в Острозькій академії розпочався ваш шлях у світле майбутнє. Не забувайте, Острозьке братство — це святе, а ваша Альма-матер — це та основа, від якої ви будете далі рухатися орбітою вашої кар’єри і слави в ім’я України. Слава Острозькій академії! Слава Україні!»

зауважив Микола Жулинський.

Ґрадуанти урочисто виголосили обіцянку випускника Національного університету «Острозька академія». «...перед Богом та людьми, своїм ім’ям та совістю — обіцяю! Пронести через усе життя любов до рідної землі, відстоювати та розвивати освітні традиції Острозької академії, вірою та правдою служити своєму народові, віддавати на його благо здобуті знання. Завжди сіяти добре, мудре, вічне. Служити істині. Берегти і множити чесноти Братства випускників, ніколи і ні в чому не зрадити честі моєї Альма-матер», — запевнили випускники.

Традиційно у заході взяли участь інсценізовані образи відомих історичних персонажів: князь Василь-Костянтин Острозький — засновник академії, та княжна Гальшка Острозька — фундаторка цього культурно-освітнього осередку. Танцювальний студентський колектив подарував для випускників прощальний вальс.

Крім цього, ґрадуанти разом з представниками Братства спудеїв традиційно у честь свята одягнули в мантію першого спудея Острозької академії, пам’ятник якого споруджений на подвір’ї університету.

У знак щирої вдячності випускники подарували Острозькій академії сертифікат на обладнання високотехнологічної лабораторії.

Також у рамках Конвокації у мистецькій галереї Острозької академії відбулося відкриття виставки ікон Острозької іконописної школи (XVIII-XIX століття), відреставрованих художником Миколою Бендюком.

За доброю традицією, створивши живий ланцюг на чолі з ректором у супроводі деканів і почесних гостей, випускники зайшли у стіни Острозької академії, що символізувало прощання з Альма-матер.

Теги: Острозька академія, Ігор Пасічник, Конвокація-2017