Студенти Острозької академії побували в Берліні

28.03.2017

Студенти факультету романо-германських мов взяли участь у німецько-українській молодіжній обмінній двотижневій програмі з екології.

Організатором проекту виступила німецька громадська організація «Шанс», яка займається освітніми, кваліфікаційними та інтеграційними проектами для молоді та організовує молодіжні обмінні програми. Метою програми було познайомити молодь Німеччини та України та попрацювати над темою «Захист навколишнього середовища», спланувати майбутні спільні проекти в Україні та Німеччині.

У Берліні побували 13 студентів Острозької академії. Учасники програми відвідали семінари та воркшопи, активно долучилися до роботи молодіжних екологічних організацій, стали учасниками культурних та розважальних заходів.

Координатор проекту з української сторони, завідувач кафедри індоєвропейських мов Вікторія Поліщук розповіла: «Співпраця з громадською організацією „Шанс“ почалася у 2014 році, результатом якої стало проведення у травні того ж року німецько-української молодіжної обмінної програми „Es geht um Europa. Theaterwerkstatt“. Другим проектом стала двотижнева німецько-українська молодіжна обмінна програма з екології „Umweltbewusst handeln“, яка проводилася у Берліні з 27лютого по 12 березня 2017 року. Добре організована, насичена на різні заходи та цікава програма не залишила нікого осторонь, всі учасники групи активно та творчо долучалися до виконання різних завдань».

Учасники програми мали можливість долучитися до організації різних освітніх, культурних та розважальних заходів. Родзинкою програми став вечір української культури. «Перлиною програми став вечір української культури, на якому наші студенти у інтерактивній формі розповідали про Україну, її культуру, національний одяг та навчали німецьку молодь українським пісням та танцям. Припали до смаку берлінцям й українські національні страви: борщ, вареники з картоплею, млинці, які учасники української групи приготували для гостей. Маємо надію, що незабаром зможемо привітати учасників німецької групи на українській землі та продовжити нашу співпрацю», — коментує Вікторія Поліщук.

«Для мене це була неймовірна поїздка, насичена емоціями, переживаннями, незабутніми відчуттями. Не кожного дня будь-якому пересічному вдається посидіти біля приймальні канцлера Німеччини Анґели Меркель. Відвідавши волонтерські організації, що займаються захистом навколишнього середовища, забезпеченням продуктами неповних сімей, безхатченків, людей похилого віку та навіть студентів, багато чого змінилося у моїй голові. Думки, погляди, ставлення, поведінка, люди — ось, що я помалу змінюю відтепер. На щастя, приходить розуміння того, що ще нам потрібно робити, чого прагнути»,

поділився своїми враженнями учасник програми Василь Мутерко.

Теги: Острозька академія, РГМ, «Шанс», Німеччина