Роль Острозької академії у розвитку регіону обговорили на онлайн-конференції

27.10.2017

У Національному університеті «Острозька академія» 26 жовтня відбулася студентсько-викладацька наукова онлайн-конференція «Острозька академія у розвитку регіону». Організаторами та модераторами конференції були заступник декана економічного факультету з навчально-наукової роботи, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, обліку і аудиту Ольга Дем’янчук, а також заступник декана економічного факультету з профорієнтаційної роботи, старший викладач кафедри фінансів, обліку і аудиту, кандидат економічних наук Юлія Харчук.

Серед гостей конференції — студенти Рівненського коледжу Національного університету біоресурсів і природокористування України, Дубенського медичного коледжу, Шепетівського медичного училища, Рівненського державного базового медичного коледжу та курсанти Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою.

«Острозька академія понад 450 років тому мала значний вплив не тільки на розвиток регіону, але й всього світу. Академія дозволяла вільно мислити, творити, висловлювати свої думки. Тому в Острог прибули відомі діячі, серед яких був Ян Лятош, Герасим Смотрицький, Іван Федорович, Кирило Лукаріс та інші. За часів існування «тієї» академії світ побачило багато інтелектуальних здобутків, які дали результат — ідею Просвітництва, релігійної толерантності та ідею національної держави»,

зазначив у своїй доповіді на тему «Історична велич Острозької академії» кандидат історичних наук Віталій Бондарчук.

Студенти та викладачі у своїх доповідях розповідали про соціально-економічне значення Острозької академії, роль центрів громадського здоров’я у розвитку регіону, та про політику регіонального розвитку в Україні на прикладі об’єднаної територіальної громади. Також йшлося про гуманітарну ауру Острозької академії та про канадознавство в університеті.

Кандидат юридичних наук, доцент Олег Герасимчук доповідав про загальну характеристику системи злочинів на українських землях у складі Великого Князівства Литовського у другій половині XVI ст.

«Конференція корисна для студентів університету та його абітурієнтів тим, що розкриває різні аспекти діяльності Острозької академії від заснування у 1576 році й до сьогодення. Учасники конференції почерпнули для себе найактуальнішу інформацію щодо історичної величі Острозької академії та соціально-економічного значення університету для розвитку регіону. Крім цього, абітурієнти мали можливість поспілкуватися з гарантами освітніх програм тих спеціальностей, які їм найбільше імпонують. Вони дізналися про ті фахові компетентності, які зможуть отримати в НаУОА як майбутні професіонали своєї справи, що забезпечить їм належну конкурентну позицію на ринку праці»,

стверджує організатор Юлія Харчук.