Найкращі голоси Острозької академії зазвучали в Польщі

27.01.2017

Академічний хор Острозької академії повернувся з гастролей. Впродовж 21-22 січня студенти-хористи мали змогу відвідати мальовниче містечко Сандомир (Польща). Метою поїздки став Концерт колядок і православних піснеспівів, запрошення на який отримали від мера міста Сандомир Марека Бронковського.

Сандомир — це старовинне місто і міська ґміна, розташоване у Свентокшиському воєводстві в південно-східній Польщі над річкою Віслою на семи пагорбах (звідси інша назва міста — «малий Рим»).

Однією з трьох версій похоження назви міста є те, що вона повязана зі словами з давньопольської Sędomir, від Sędzi- (від дієслова sądzić — «судити») і mir («мир»).

Старовинне польське місто Сандомир за десять століть своєї історії зібрало чимало архітектурних шедеврів різних епох, серед яких не останнє місце займає середньовічний замок. Готичну фортецю на пагорбі, що спускається своїми крутими схилами в долину річки Вісли, збудували в середині 14 століття за наказом короля Казимира Великого. Саме в цьому надзвичайному місці мали честь співати учасники академічного хору Острозької академії. Варто зазначити, що можливість виступати в замку короля дається лише найповажнішим гостям.

Місто Сандомир, що займає вигідне положення недалеко від злиття великих річок Вісла і Сан, вже в ранньому середньовіччі вважалося важливим військово-політичним і торговельним центром. Після розподілу польських земель між спадкоємцями князя Болеслава III Кривоустого у 1138 році Сандомир став столицею Сандомирського князівства — наділу, що дістався Генріху Сандомирському.

Цікаво також, що певною мірою місто Сандомир дуже схоже з Острогом. Це два невеликі міста-побратими зі своєю багатою історією, особливою архітектурою, історичними пам’ятками та неймовірною атмосферою.

«Поїздка у невеличке містечко Сандомир принесла нашому колективу безліч вражень. Ми побачили не просто європейців, а народ з глибокою історію, нездоланний і щирий. Вражаючим для мене було те, як нас привітно зустрічала польська сторона, особливо цікаво про місто розповів міський голова. Щирим людям — приємно співати, тому виступ у замку короля запам’ятається нам надовго. Це наш стимул далі розвиватись, щоб обов’язково повернутися ще раз і розкрити потенціал нашої співочої нації»,

розповідає учасниця хору, студентка економічного факультету Анастасія Никитюк.

«Ця поїздка стала дійсно чимось неймовірним. Я не могла уявити, що твори, які ми зазвичай виконуємо у стінах університету, у нашому виконанні почують закордоном. Це дійсно стало емоційним та духовним підйомом для нашого колективу. Наш керівник, Юлія Олексіївна, часто повторює, що б ми розуміли, про що ми співаємо. І дійсно, в надзвичайних місцях міста Сандомиру ми пропустили всі емоції крізь себе. Сподіваюсь, найближчим часом ми ще заспіваємо у багатьох куточках нашої країни, та й не тільки»,

ділиться враженнями учасниця хору, студентка гуманітарного факультету Катерина Сафонова.

Теги: Острозька академія, Польща, Сандомир, Академічний хор