Проблеми реформування соціального захисту людей з інвалідністю обговорювали в Острозькій академії

25.09.2017

У Національному університеті «Острозька академія» 22-23 вересня відбулася Всеукраїнська (національна) конференція на тему: «Проблеми реформування соціального захисту людей з інвалідністю».

Учасників конференції привітав ректор НаУОА, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник, Голова ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій», Заслужений працівник промисловості Ярослав Мокрицький, декан педагогічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, доктор педагогічних наук, професор Анна Лякішева та директор благодійної організації «Благодійний фонд «Розумна сила» Ганна Левчук.

Із доповіддю «Тенденції реформування соціального захисту осіб з інвалідністю» виступив Почесний Голова ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій», доктор юридичних наук, професор кафедри муніципального права та адміністративно-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського НаУОА Віктор Костюк. Про реформу соціального захисту у контексті захисту прав дітей з інвалідністю розповіла генеральний директор Branding&Consulting VVV, заступник голови Всеукраїнського громадського руху «Жінки за зміни» Вілена Воронова. Сучасний стан реформування інклюзивної освіти в умовах сьогодення висвітлила у своєму виступі професор педагогічного факультету СНУ імені Лесі Українки, доктор педагогічних наук, професор Ірина Кузава. Доцент Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія» Володимир Мельник говорив про стратегію реформування правового статусу осіб з інвалідністю. На державній соціальній допомозі як виді матеріального забезпечення дітей з інвалідністю в Україні закцентувала увагу у своєму виступі кандидат юридичних, старший науковий співробітник юридичного факультету, асистент кафедри трудового права та права соціального забезпечення Київського національного університету імені Тараса Шевченка, міжнародний експерт Леся Малюга.

Про законодавче регулювання інклюзивної освіти розповіла директор середньої загальноосвітньої школи № 281 м. Києва Людмила Цимбал, а про право на соціальний захист через призму локальної нормотворчості — доцент юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук, доцент Дмитро Сіроха. Учителі середньої ЗОШ № 281 м. Києва Наталія Поліщук та Олена Шиденко ознайомили учасників конференції із тенденціями удосконалення інклюзивної освіти. Із доповіддю «Право на працю в органах місцевого самоврядування в умовах сьогодення» виступив член редакційної ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій» Петро Мельник, а студент шостого курсу Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського НаУОА Володимир Теслюк ознайомив аудиторію з проблемами доступності у контексті Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Конференція завершилася жвавим обговоренням ключових проблем доповідей, представлених учасниками, та підбиттям підсумків.