«Харків 1938»: «підскарбій» Бу-Ба-Бу видав нову альтернативну історію

25.05.2017

У Національному університеті «Острозька академія» 23 травня Олександр Ірванець презентував свій новий роман «Харків 1938». Книга вийшла друком у видавництві «Laurus». Дія роману відбувається в альтернативному минулому, а сам автор визначає жанр твору як «антиантиутопія» («Бо мінус на мінус дає плюс») чи political fiction.

За словами Олександра Ірванця, в основі роману — історія Юрка Позаяка, яку літератор «виношував» упродовж десяти років.

«Юрко Позаяк сказав, що нам бракує романів про якого-небудь полковника СБУ, і щоб СБУ було українське, і щоб він ловив шпигунів на Сході російських, на Заході — польських, на Півдні — румунських... А потім він зробив паузу і сказав: „І взагалі, уяви, якби Петлюра переміг...“. Ідея роману Юрка Позаяка про „місто з претензією на столичність“ була втілена в новому творі — із реальним перенесенням столиці у Харків. Вийшов роман — своєрідне „А якби“ від творця мистецьких сенсацій. А якби це могло бути? Я заковтнув цю наживку й уявив»,

зазначив Олександр Ірванець.

«Харків 1938» — це альтернативна історія про місто-мегаполіс, перше велике місто, у якому побував письменник, місто-батьківщина мами Ірванця, столиця «підрадянської України». Свіжий роман після 7-річного затишшя письменника вже вважають головною культурною подією цього року, навіть попри плідну підготовчу працю й інших українських письменників до Книжкового Арсеналу.

У романі зображено кілька часових поясів. Дехто з близьких друзів письменника знайшов свого двійника у творі. Олександр Ірванець зазначив, що деякі близькі йому люди зображені як персонажі другого плану.

«Дуже багато тут є цікавих історій, незвичних персонажів... Виявляється, я теж туди потрапив»,

поділився враженнями письменник, перший проректор Острозької академії Петро Кралюк.

Теги: Острозька академія, Олександр Ірванець, Бу-Ба-Бу