Зустріч з Миколою Бендюком

23 листопада 2017

Українська державність має давню історію. Київська Русь, Козацько-Гетьманська держава, Українська Народна Республіка та Гетьманат ХХ ст. Незалежність України 1991 р. була підготовлена всім досвідом українського державотворення та діяльністю людей, які боролись і сьогодні продовжують боротьбу за її відновлення та збереження. До них можна віднести діячів Української Гельсінської Групи, дисидентів, учасників Народного Руху України.

Студенти факультету міжнародних відносин 22 листопада зустрілись із колишнім очільником НРУ в Острозі Миколою Миколайовичем Бендюком. У своїй доповіді М. Бендюк згадав про формування власного розуміння потреби критики радянської влади, про перші кроки у визвольному русі та розвиток діяльності Народного Руху на Острожчині, основні заходи, що були проведені організацію, про її роль у розвитку відцентрових тенденцій в Україні. Як згадував доповідач, одним із перших заходів було відновлення в Острозі могили діяча уряду Української держави гетьмана П. Скоропадського Миколи Шугаєвського, біля якої відбувся перший мітинг.

Безпосереднє спілкування з учасником подій, що вже стали історією, викликало жвавий інтерес у студентів і бажання досліджувати новітню історію України.