Декан міжнародних відносин Алла Атаманенко у форматі науково-практичних зустрічей відвідала Словацьку Республіку, Австрію та Угорщину

23 листопада 2017

14 — 16 листопада 2017 р. декан факультету міжнародних відносин, член правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Алла Атаманенко взяла участь у наукових та практичних зустрічах, організованих Міністерством закордонних справ України, Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин, Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв, посольствами України в Словаччині, Австрії та Угорщини. Всі наукові та урочисті заходи були присвячені 100-річчю української дипломатичної служби. Участь у заходах брали також голова Товариства й організатор конференцій д.і.н., проф. Ірина Матяш, д.і.н., проф. Ігор Дацків, к.і.н., проф. Олег Павлишин, к. філол. н. Інна Хоменська, керівник ГДІП Павло Кривонос та ін.

14 листопада у Посольстві України в Словацькій Республіці відбувся науковий круглий стіл «Україна — Словаччина: розвиток двосторонніх відносин та дійові особи». У заході взяли участь українські та словацькі науковці, політологи, представники МЗСЄП СР, мас-медіа, студенти, члени української громади. Із промовою перед присутніми виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці Юрій Мушка. Відбулось і спілкування з провідними представниками української громади Миколою Мушинкою, Іваном Яцканіном, Василем Дацеєм та ін. Напередодні зустрічі делегацією Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин і ГДІП було покладено квіти на могилу видатного українського громадського та політичного діяча, українського дипломата І. Красковського, який останні роки життя провів у Братиславі. Під час круглого столу присутні могли ознайомитись із документальною виставкою, присвяченою цій видатній постаті.

15 листопада у Віденському університеті відбулася українсько-австрійська наукова конференція «Україна і Австрія — сто років тому», в якій українськими та австрійськими вченими було обговорено важливі питання історії українсько-австрійських дипломатичних відносин. Присутні могли ознайомитись із унікальною документальною виставкою, присвяченою темі конференції. Делегація відвідала пам’ятні місця Відня, пов’язані із діяльністю дипломатичної місії УНР та Української держави гетьмана П. Скоропадського у Відні 1918 р.

16 листопада в рамках заходів з відзначення 100-річчя української дипломатії та річниці Революції Гідності в Будапешті відбулося покладання квітів до меморіальної дошки, де розташовувалась надзвичайна дипломатична місія УНР у Будапешті у 1918 році, а також до пам’ятника Тарасу Шевченку. Захід був проведений Посольством України в Угорщині спільно з української громадою та делегацією Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин і Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв. Після цього в Посольстві відбулась зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Угорщині Любов’ю Непоп.

Під час зустрічей було досягнуто важливі домовленості, реалізація яких сприятиме розвиткові факультету міжнародних відносин.