В Острозькій академії стартує дослідницько-краєзнавчий проект

22 листопада 2017

У Національному університеті «Острозька академія» 20 листопада презентували дослідницько-краєзнавчий проект «Соціально значущі проекти молоді — громаді Острожчини».

Учасників заходу вітав ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник, перший проректор з навчально-наукової роботи Петро Кралюк та голова Острозької райдержадміністрації Богдан Турович.

Мета проекту полягає у формуванні в учнівської та студентської молоді позитивного досвіду проведення та презентації соціально значимих досліджень. Школярі з Острожчини, Славуччини, Новоград-Волинщини та Луцька спільно з вчителями, працівниками Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а також з викладачами та студентами Острозької академії будуть писати дослідницькі роботи з різних навчальних дисциплін.

З вітальним словом та настановами до учасників заходу звернувся керівник проекту, начальник відділу освіти РДА, випускник економічного факультету Національного університету «Острозька академія» Олександр Анатолійович Харчук:

«В рамках реалізації проекту Ви маєте унікальну можливість не лише вдосконалити свої навики у написанні наукових досліджень, а й налагодити зв’язки із студентами та викладачами університету. Раджу вам вз’яти від цього проекту найголовніше — відчути та переконатися в тому, що саме Острозька академія, зможе вам дати квиток у щасливе майбутнє. Успішно реалізувавши себе у проекті, ви зміните свій світогляд і зрозумієте, що кращого навчального закладу для здобуття вищої освіти вам не знайти».

Основні завдання:

• залучити студентську та учнівську молодь до підготовки соціально значущих для розвитку регіону проектів;
  • формувати у студентської та учнівської молоді дослідницькі компетенції;
  • організувати науково-методичний та педагогічний супровід науково-дослідницької роботи студентів та учнів в реалізації проектів;
  • сприяти вихованню громадсько-активної молоді, відповідальної за долю країни.

та особливості їх реалізації учасникам пояснила співавторка проекту Давидюк Наталія Юріївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти, методист Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

«Роботу кожної групи учнів координуватимуть представники студентства з різних факультетів для формування дослідницьких груп студенти-учні. Це дасть змогу учням набратися досвіду у своїх наставників-студентів, адже вони щороку стикаються з написанням наукових статей чи курсових робіт»,

повідомила одна з авторів проекту, заступник декана економічного факультету з профорієнтаційної роботи, кандидат економічних наук, старший викладач кафедри фінансів, обліку і аудиту НаУОА Юлія Харчук.

«Для нашої молоді сьогодні важливо розвиватися в науковому плані. Написання дослідницьких робіт у школі полегшить подальше навчання в університетах. Студенти більше стикаються з написанням наукових статей чи курсових, тому вони стануть наставниками для учнів під час реалізації проекту»,

зауважив один з авторів проекту, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Володимир Лавренчук.

До слова, авторами даного проекту є:

• Лавренчук Володимир Павлович, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної освіти;
  • Давидюк Наталія Юріївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти, методист Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
  • Харчук Юлія Юріївна, кандидат економічних наук, старший викладач кафедри фінансів, обліку і аудиту, заступник декана економічного факультету Національного університету «Острозька академія» з профорієнтаційної роботи.

Керівники проекту:

• Харчук Олександр Анатолійович, начальник відділу освіти Острозької РДА;
  • Дрель Надія Анастасівна, методист відділу освіти Острозької РДА.