В Острозькій академії обговорювали філософію Григорія Сковороди

18 листопада 2017

У Національному університеті «Острозька академія» 16 листопада кафедра культурології та філософії відбувся щорічний круглий стіл з нагоди Всесвітнього дня філософії . Цього року він був присвячений 295-річчю з дня народження Григорія Сковороди, українського просвітителя — гуманіста, філософа, поета та педагога.

Професор Микола Зайцев розпочав роботу круглого столу вітальним словом і зазначив, що постать Сковороди суперечлива та неоднозначна, а його філософська концепція багатогранна та охоплює різні аспекти етичного й естетичного буття людини.

Усі доповіді були об’єднані навколо ідеї виходу за межі сприйняття Сковороди як філософа-мандрівника — ідеалізованого образу, що був сформований упродовж довгого періоду часу. Так, професор Петро Кралюк закцентував увагу на Сковороді — кочівникові, привідкривши завісу цікавих фактів про життя та творчість філософа.

Студентки спеціальності «культурологія» Аліна Вознюк та Інна Гаврилюк, у своїх доповідях розкрили ідеї «сродної праці» та подвигу самопізнання у творчості мислителя, що викликали неабиякий інтерес в аудиторії.

Підсумком роботи круглого столу стало оголошення переможців Всеукраїнського конкурсу студентсько-учнівських есе, що тривав протягом двох місяців. Організатори отримали більше двохсот робіт з різних регіонів України. Після детального вивчення робіт представниками журі конкурсу (Зайцев М.О., Петрушкевич М.С., Карповець М.В.) були обрані кращі роботи, з якими можна буде ознайомитись на сайті кафедри культурології та філософії.