Фінал Всеукраїнського конкурсу есе на тему «Що означає для мого населеного пункту децентралізація?»

18.05.2017

17 травня 2017 року у Національному університеті «Острозька академія» відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу есе на тему «Що означає для мого населеного пункту децентралізація?» серед учнівської молоді.

Конкурс було проведено з метою підвищення інтересу учасників до:

• актуальних питань проведення реформи бюджетно-податкової децентралізації в Україні;
  • розвитку у молоді власної активної життєвої позиції у відповідності до демократичних та європейських цінностей;
  • формування готовності брати активну участь у соціально-економічному житті об’єднаних територіальних громад та власного бачення щодо економічного розвитку свого населеного пункту, області та країни в цілому.

Організаторами конкурсу були викладачі кафедри фінансів, обліку і аудиту Національного університету «Острозька академія».

За результатами першого етапу конкурсу, в якому взяло участь 22 учні 9-11 класів із загальноосвітніх навчальних закладів Рівненської, Волинської, Хмельницької, Житомирської та Тернопільської областей, було обрано 7 найоригінальніших есе для представлення у фіналі.

До складу конкурсної комісії були залучені:

• Козак Людмила Василівна — декан економічного факультету, доктор економічних наук, доцент;
  • Дем’янчук Ольга Іванівна — заступник декана економічного факультету з навчально-наукової роботи, кандидат економічних наук, доцент;
  • Харчук Юлія Юріївна — заступник декана економічного факультету з профорієнтаційної роботи, кандидат економічних наук, старший викладач.

Роботи учасників журі конкурсу оцінювало за 50 бальною шкалою, беручи до уваги такі критерії як:

• наявність відповіді по темі есе;
  • повноту відповіді;
  • присутність власних висновків та креативних ідей;
  • грамотність викладу;
  • оформлення роботи відповідно до встановлених вимог.

За результатами конкурсу переможцям було вручено подарунки та дипломи І, ІІ, ІІІ ступеня:

Прізвище, ім'я, по батькові учасника

Посада, прізвище, ім'я, по батькові наукового керівника

Навчальний

ІІІ ступеня

Джус

ІІІ ступеня

Проведення тематичних конкурсів серед старшокласників є досить актуальним та корисним водночас. Заходи такого рівня дають можливість учням об’єктивно оцінити рівень своїх теоретичних та практичних знань з обраної тематики, сприяють інтелектуальному розвитку, надихають на активну участь у житті територіальної громади, допомагають віднайти відповіді на багато важливих для України проблемних питань. Щиро дякуємо організаторам конкурсу та адміністрації Національного університету «Острозька академія» за теплий прийом та феєрверк емоцій.

коментує заступник директора з методичної роботи НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. (ліцей) — ДНЗ» ім. Т. Г. Шевченка Українець Тетяна Леонідівна