Ростислав Семків прочитав лекцію про секрети письма студентам Острозької академії

18.03.2017

Студенти спеціальності «Літературна творчість» 16 березня прослухали лекцію відомого літературознавця, автора книги «Як писали класики» Ростислава Семківа.

Спудеї мали нагоду поспілкуватися зі знаним літературознавцем та розпитати його про секрети написання літературних творів. Власне, книга «Як писали класики» — це добірка лекцій із курсу «Літературна майстерність», яку автор читав студентам. У цьому виданні зібрані рекомендації щодо техніки художнього письма відомих світових авторів, таких як Курт Воннегут, Агата Крісті, Умберто Еко та інших.

«Ця книга адресована всім, хто бажає покращити техніку свого письма, виробити власний стиль та підвищити естетичну вартість свого літературного твору,

зазначає Ростислав Семків.

Письменник переконаний, що писати можуть навчитися всі, головне — бажання, терпіння й кілька гарних порад, таких, як у книзі «Як писали класики». Студентам Острозької академії пощастило, адже цей університет одним із перших в Україні започаткував у своїх стінах спеціальність «Літературна творчість», на якій мають змогу навчатися ті, хто відчуває в собі пристрасть до створення текстів. Щодо того, які поради молодим авторам міг би дати власне сам Ростислав Семків, письменник зазначає:

«Як би банально це не звучало, але для того, щоб писати, потрібно якомога більше читати, щоб мати перед собою зразки вдалого письма, і більше писати, щоб управлятися у створенні таких зразків».

Щодо ролі таланту в письменницькій майстерності, літературознавець переконаний, що «багато людей сьогодні фотографують, але ж не всі — професійні фотографи. Те ж саме можна сказати й про письменників. Сьогодні ми маємо багато можливостей писати й оприлюднювати свої тексти, зокрема, через мережу Інтернет. І якщо людина все ж наважиться писати, чи не краще, аби вона, принаймні, засвоїла певні прийоми техніки письма?».

Після презентації студенти мали нагоду придбати видання «Як писали класики» та задати гостю додаткові питання, а також Ростиславу Семківу влаштували екскурсію Острозькою академією.

Теги: Острозька академія, Ростислав Семків, Агата Крісті