В Острозькій академії презентували книгу «Українська історіографія: суспільно-політична історія»

16.12.2017

У Національному університеті «Острозька академія» 14 грудня відбулася презентація книги «Українська історіографія: суспільно-політична історія». Книга присвячена пам’яті Миколи Ковальського. Автором книги є завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності, доктор історичних наук Віталій Яремчук.

Як розповів автор, що у книзі здійснено спробу аналізу української історіографії академічної доби (з кінця XVII ст. до нинішньої часу) через призму суспільних і політичних контекстів її історії. Не випускаючи з уваги інтелектуальних, персоналійних, інституційних вимірів українського професійного історіописання, автор пропонує модель національної історіографії як передусім суспільно-політичного явища.

Український історик Леонід Зашкільняк, що є одним із рецензентів книги «Українська історіографія: суспільно-політична історія» ділиться враженнями:

«Віталій Яремчук дійсно зробив хорошу спробу аналізу історичних моментів в українському суспільстві. Ця книга є хорошим показником того, що в нашій країні можуть писати правдиву історію. Історію, що є осмислена. Адже історичні знання є необхідним елементом ідентифікації суспільства».

Посібник призначений для студентів, слухачів магістерських програм і аспірантів історичних факультетів, а також для професійних істориків. Окрім того, він може бути корисним для широкого кола читачів, небайдужих до минулого й сучасного української історіографії.