Завершальний день фестивалю «Острог-Ренесанс»

15.05.2017

Третій і останній день фестивалю «Острог — Ренесанс», присвячений темі родини, був не менш насичений, ніж два попередні дні. Організатори об’єднали мистецтво, поезію та музику, що зробило цей день винятково цікавим.

Першим із запланових заходів було відкриття виставки картин львівського художника Остапа Патика та його батька Володимира. Остап Патик розповідає, що ідея виставки в Острозькій академії належить Миколі Бендюку, відомому мистецтво- та краєзнавцю, який запропонував йому приїхати у виш і представити свої і батькові роботи, а також і представити книгу, що художник написав про свого батька.

«Написати книгу про тата я вважав своїм обов’язком, хоч ця праця і зайняла у мене багато часу і зусиль, незважаючи на те, що є декілька випущених книг про нього. Три роки роботи і ось видання готове»,

розповідає Остап Патик.

Нагадаємо, Остап Патик працював у фонді Спілки художників України, закінчив Львівську академію мистецтв, викладає проектування, рисунок та живопис на кафедрі дизайну Львівського лісотехнічного університету, є відомим талановитим художником.

Під час відкриття виставки і презентації книги були присутні також відомі гості: Шафран Роксолана Степанівна, професор, кандидат мистецтвознавства і проректор з науково-педагогічної роботи Львівської національної академії мистецтв, Прусак Володимир Федорович, кандидат педагогічних наук, доцент, член Спілки дизайнерів та завідувач кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету, Прокопчук Інна Юхимівна, кандидат мистецтвознавства, а також Олег Кульчицький, Президент Західно-Української Мистецької Асоціації «МУЗА».

Наступною атракцією для студентів, острожан і гостей міста була презентація поетичної збірки Світлани Луцкової «Ex libris квітня». Крапковий живопис художниці Олени Сєргєєвої став чудовим доповненням до поетичних рядків. Поетеса Світлана Луцкова каже, що її збірка — це не претензія на будь-яке місце в літературі, а просто декілька слів про любов.

Нагадаємо, Світлана Луцкова — не лише відома острозька поетеса, а й член Національної спілки журналістів України, екс-керівник прес-центру і екс-редактор студентської газети Острозької академії.

«Дуже зворушливим був для мене виступ дітлахів, відразу згадую, якою дитиною сама була, коли писала ці пісні, музику й слова. Моє серце ніби розколене на дві частини: одна з них залишилася в Україні, у стінах цього вузу, де я вчилася, починаючи з третього класу, коли тут була ще не Острозька академія, а школа-інтернат. Пізніше ходила в Острозі у музичну школу, а далі працювала в Острозькій академії. Інша — в Італії, куди я вимушена була виїхати через проблеми зі здоров’ям і де проживаю зараз, але маю змогу відвідувати, зустрічатися і спілкуватися із близькими та друзями»,

розповідає поетеса.

Під час презентації книги виконали декілька пісень поетеси молодша і середня групи «Співаночка» Острозької дитячої школи мистецтв, а театральна студія представила інтерпретацію історії про життя Гальшки Острозької. До того ж, книга «Ex libris квітня», яка була видана в День української писемності та мови, була відзначена дипломом ім. Михайла Дубова і відповідною медаллю.

Завершальним, але не менш емоційним і захоплюючим, став концерт піаністки Ангеліни Даценюк — вихованки Острозької дитячої школи мистецтв та переможниці численних музичних конкурсів. Дівчинка вразила майстерністю і талантом, який зуміли розкрити викладачі школи.

«На останній день фестивалю я покладала багато сподівань, хоча б тому, що давно хотіла познайомитись з творчістю Остапа Патика, побачити картини вживу і доторкнутися, так би мовити, до прекрасного, а презентація книги Світлани Луцькової перевершила будь-які мої сподівання, неймовірно душевна атмосфера та щирість людей зробили цей захід неповторним, та й в цілому сьогоднішній день багатий на яскраві події і він остаточно залишить після себе приємні спогади не лише для мене»,

ділиться враженнями студентка спеціальності «Журналістика» Людмила Шуляка.

Завершився фестиваль запуском кульок в небо, хорошим настроєм гостей та щирими посмішками! Організатори повідомляють, що підготовка до нового фестивалю почнеться зовсім незабаром.

Теги: Острозька академія, Острог-Ренесанс, МУЗА