Студенти гуманітарного факультету відвідали Стамбул

14 грудня 2017

У період із 7 по 13 грудня студенти та викладачі гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» відвідували з навчальною метою місто Стамбул (Туреччина). Відгукнувшись на запрошення історико-культурного закладу «Медресе Сінана Паші» (заснованого 1594 року), студенти й викладачі прослухали лекції з ісламської філософії, турецької історії та культури. Під час лекцій студенти мали змогу поспілкуватися з провідними викладачами університетів Стамбула і дізнатися про різні аспекти турецької духовної культури. Було відвідано й чимало архітектурних пам’яток, а саме собор Святої Софії (Ая-Софія), мечеть Мехмеда Фатиха, палац Османської імперії — Топкапи, мечеть Сулейманіє Джамі, музей дервішів і багато чого іншого. Програма стала можливою завдяки співробітництву між Медресе Сінана Паші й Центром ісламознавчих досліджень Національного університету «Острозька академія».

«Я вважаю, дана програма є вдалою і матиме позитивний результат, адже подорожуючи і вивчаючи інші культури, приходить усвідомлення того, як важливо розуміти і знати історію та традиції власного народу. Сподіваюсь в подальшому буде більше можливостей для студентів Острозької академії брати участь в схожих програмах. Хотілося б подякувати медресе Сінан Паші за запрошення і організацію даної програми та Центру ісламознавчих досліджень за можливості для студентів Острозької академії брати участь у таких проектах»,

поділився враженнями студент спеціальності «Релігієзнавство» Микита Барковський.