Зберегти пам'ять про УПА

13 жовтня 2017

У Національному університеті «Острозька академія» 12 жовтня відбулася конференція, присвячена діяльності УПА.

Цього року, 14 жовтня, ми святкуємо, не тільки Покрову, чи День української армії — ми святкуємо також 75-тиріччя УПА. Прикметно, що один із заходів, присвячених цій даті відбувся в Острозькій академії. Ініціатором конференції стала голова Рівненської обласної організації Народного Руху України, голова Рівненського обласного Братства вояків УПА імені генерала-хорунжого Клима Савура Тетяна Матюніна.

«Я дуже люблю історію і хочу, щоб молоде покоління знало про ті історичні події, які відбувалися в нашій державі. Мета такої конференції — виховувати молоде покоління на прикладах життя і діяльності учасників Національно-визвольної боротьби і свято берегти пам’ять про героїв, які віддали своє життя і полягли за волю України»,

зазначає Тетяна Матюніна.

На конференцію прибуло близько 40 учасників із Рівненської області. А це реабілітовані, чиїх батьків колись репресувала радянська влада, учасники районних організацій, які досліджують діяльність УПА та постійно працюють з молоддю.

Під час заходу дослідники, історики та науковці активно обгорювали тему УПА не тільки в історичному контексті, а й у сучасному. Зокрема, доповідали про боротьбу радянських партизан з українськими повстання під час німецької окупації, виселення сімей українських повстанців у далекі райони Радянського Союзу, політику пам’яті у нашій державі і не тільки.

Про важливість УПА у контексті сучасності зазначив доктор історичних наук, професор кафедри історії ім М. П. Ковальського Національного університету «Острозька академія» Віталій Яремчук: «УПА і ОУН — є однією з важливих та актуальних тем. На державному рівні має проводитися спеціальна цілеспрямована політика пам’яті щодо УПА».