Зустріч з директором центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного Владиславом Берковським

12 листопада 2017

У четвер 9 листопада до академії завітав директор Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного Владислав Георгійович Берковський.

Метою його приїзду було ознайомлення студентів з архівною системою України не тільки ззовні, але й зсередини. Він провів цікаву та інформативну лекцію, в якій розповів про систему архівів України, структуру та особливості їх роботи. В.Г. Берковський докладно схарактеризував умови збереження документів та інших архівних матеріалів, розкрив особливості зберігання кінофотофонодокументів.

В.Г. Берковський презентував та подарував Острозькій академії низку цікавих видань — публікацій документів, що розкривають історію Славутчини, а також кілька томів «Літопису Центрального державного кінофотофоноархіву» (2-5 томи), фотоальбом, присвячений Другій світовій війні та інші.

Лекція закінчилась переглядом фільму виробництва Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г.С. Пшеничного, в якому були показані ексклюзиві кадри з історії України періоду визвольних змагань, а також найстаріші відеодокументи з історії Острога, що зберігаються в Україні.

Студенти мали можливість прослухати аудіо-файли з голосами відомих українських діячів та поетів. Так студенти змогли почути голоси Максима Рильського, Богдана Ступки, Соломії Крушельницької.

Наприкінці зустрічі студенти задали багато питань, на які було одержано вичерпні відповіді. Зустріч мала неабияке значення для студентів, бо дехто вирішив пов’язати майбутнє з роботою в архіві.