Ода до рідної мови

11.11.2017

Традиційно в Україні 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Уже багато років поспіль у Національному університеті «Острозька академія» відбувається низка заходів, приурочених цьому дню.

Святкування цієї знаменної події розпочалося 7 листопада з тематичного заходу «Ода до рідної мови».

«Дню української писемності ми присвятили практичне заняття з ораторського мистецтва. Наша група відповідально підготувалась до виступів, які ми і продемонстрували під час міні-концерту. Між нами панувала надзвичайно патріотична атмосфера, яка запам’ятається нам надовго»,

ділиться враженнями студентка 2 курсу, спеціальності «Бібліотечна, інформаційна та архівна справа» Прокіпчин Василина.

Упродовж декількох годин студенти виголошували промови про вікову боротьбу за рідне слово, його милозвучність та особливу цінність для українського народу. Ще одним цікавим елементом був супровід музикальних творів, виконаний на бандурі.

Захід проводився в рамках курсу «Політична риторика», який читається для студентів 2 курсу спеціальності «Бібліотечна, інформаційна та архівна справа». Креативні студенти висловлювали свої почуття до найціннішого скарбу, що подарувала їм доля — мови. Почуте нікого не лишило байдужим. Атмосферу створили вишиванки, які вигравали різнобарв’ям.

«Такі заходи не залишають байдужим нікого. Від студентів ми почули лише схвальні відгуки, адже вони змогли репрезентувати не лише рівень володіння українською мовою, а й свої емоції, почуття та ставлення до рідної мови, що дуже важливо. Уважаю, що на практичних заняттях потрібно не лише навчати, а й пропагувати морально-етичні, патріотичні цінності серед молоді, плекати у студентства відповідний етос, як стрижневу основу їхньої діяльності»

розповідає викладач курсу, заступник декана з навчально-виховної , доцент Юлія Маслова.

Радісні обличчя, зацікавлені погляди і конструктивні доповіді свідчили про те, що захід пройшов на славу. Варто зазначити, що такі події є уже традицією для факультету політико-інформаційного менеджменту.