В Острозькій академії відкрили нову виставку картин

08.04.2017

У Національному університеті «Острозька академія» вкотре відбулася виставка картин. 5 квітня свої роботи презентувала уродженка містечка Березне, що на Рівненщині Світлана Марковець.

На початку кар’єри Світлана працювала дизайнером-декоратором, дизайнером одягу, але найбільше часу приділяла художній творчості, адже ще з самого дитинства полюбляла малювати. Наразі художниця працює в різноманітних стилях та техніках. Сюжет, колір, форма — завжди давало Світлані можливість самовиразитися, говорити про враження і почуття. Кожна картина — це реакція художниці на навколишній світ та показ світобачення через призму внутрішніх відчуттів.

«Головною особливістю цієї виставки є переплетення, які я відтворила в самих роботах. Вони стають оригінальними завдяки елементам текстилю. Роботи представлені дуже різноманітні, адже я працюю в різних стилях, жанрах і кольорових гамах. Також на картинах зображені в сучасній обробці мотанки, тобто я намагалася передати традиційний український оберіг новими мотивами»,

розповідає художниця.

На презентації картин також був присутній художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника міста Острога, мистецтвознавець, краєзнавець, історик, колекціонер та працівник музею історії Національного університету «Острозька академія» Микола Бендюк. Він висловив щире захоплення картинами та порадив Світлані продовжувати творити:

«Коли я вперше побачив деякі картини з цієї виставки, то довго милувався тканиною, яку малює Світлана. Вона подає її в різних варіантах, що дуже мені сподобалося. Впевнений, що їй потрібно розвиватися в декоративному стилі. Бо вона передає не типові пейзажі чи щось таке як всі, в її роботах є дещо особливе й авторське».

Пан Микола подарував художниці збірку легенд та історій Острога й побажав, щоб у майбутньому в Острозькій академії з’явилася виставка ілюстрацій до острозьких легенд у виконанні Світлани Марковець.

«Мені дуже приємно, що виставка трішки розбавила експозиції, які часто представлені в Острозькій академії. Вона достатньо легка та наївна, в цьому її перевага. На мій погляд, картини дуже відверті та відразу прочитується, що хотів сказати автор. Мені ці зображення нагадали ті тенденції, які дуже близькі українському мистецтву, в яких переважає народна, зрозуміла і відкрита культура. Це дуже близько кожному з нас, особливо напередодні Великодня. Для мене виставка багатогранна, тут немає конкретної лінії: портретної чи натюрмортної. Кожен з нас може віднайти в ній себе та свій куточок. Мені також сподобалося, що художниця зобразила дуже популярний український гурт „ДахаБраха“. Вони зараз гастролюють Америкою, роблячи позитивний імідж Україні, який нам давно вже потрібний. Намалювавши музикантів, Світлана демонструє, що дуже добре розуміється, що відбуваються сьогодні з української культурою»,

ділиться враженнями кандидат філософських наук, викладач кафедри культурології та філософії Національного університету «Острозька академія» Максим Карповець.

Нагадаємо, експозиція картин розміщена на другому поверсі університету, тому усі охочу можуть насолодитися картинами талановитої художниці.

Теги: Острозька академія,Світлана Марковець, Максим Карповець