Студенти Острозької академії відвідали державні установи в Києві

07.12.2017

4 грудня студенти-першокурсники спеціальностей «Політологія» та «Національна безпека» факультету політико-інформаційного менеджменту побували в Києві на екскурсії в державних установах, серед яких Верховна Рада України, Центральна виборча комісія України та Академія Служби безпеки України.

Розпочався ранок з оглядової екскурсії Сесійного будинку Верховної Ради України. Студенти побували в залі засідань та в кулуарах. Ознайомилися з історією українського парламентаризму, особливостями роботи українського парламенту. Також головний консультант Людмила Савон розповіла про основи депутатської діяльності та їхнього регламенту, про можливість участі у сесійний період.

В Центральній виборчій комісії співробітники Секретаріату Комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців детально ознайомили студентів з низкою питань щодо організації підготовки та проведення загальнонаціональних виборів в Україні. Зокрема, керівник Секретаріату ЦВК Сергій Суярко розповів про етапи становлення та розвитку Комісії, а також — про актуальні питання щодо вдосконалення виборчого законодавства в Україні. Керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах ознайомив студентів з окремими напрямками функціонування автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Державний реєстр виборців» та єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори».

Останньою установою, яку відвідали студенти була Академії СБУ. Для студентів провели екскурсію навчальним закладом. Їм розповіли про особливості вогневої підготовки майбутніх офіцерів у сучасному електронно-вогневому комплексі. Оглянули експозиції залу історії Національної академії СБУ, яка демонструє історичний шлях навчального закладу, особливості підготовки фахівців у сфері державної безпеки, наукові та спортивні здобутки, патріотичні акції та заходи з увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні й АТО. В залі історії українських спецслужб, яка використовується як навчальна лабораторія, студенти дізналися про здобутки органів розвідки та контррозвідки різних історичних форм державності та національно-визвольних рухів в Україні, починаючи від часів Київської Русі до сучасності.

«Поїздка у Київ була цікавою і дуже результативною. Верховна Рада України вразила своєю помпезністю і масштабами, особливо мені сподобалось художнє полотно «Державотворення», на якому відображено момент прийняття Акту проголошення незалежності України. У стінах Центральної Виборчої Комісії нам провели невеличку конференцію і як результат — ми дізналися багато нового про вибори і виборців. Під час відвідин академії Служби безпеки України ми ненадовго занурились у академічне життя курсантів і це було дійсно круто. Думаю, що набуті знання нам знадобляться, адже наша спеціальність тісно пов’язана з роботою, яку виконують ці важливі державні об’єкти»,

поділилася враженнями студента 1 курсу спеціальності «Національна безпека» Ніка Федорчук

«Поїздка була досить інформативною. Окрім самих екскурсій ми мали змогу краще познайомитись зі столицею а ще поспілкуватись з приємними людьми. Дякую організаторам за чудово проведений час!»,

розповіла студента 1 курсу спеціальності