Виставка видатного українського художника Миколи Стороженка «Мій Шевченко»

07.03.2017

У мистецькій галереї Острозької академії сьогодні відбулося відкриття виставки видатного українського художника Миколи Стороженка «Мій Шевченко» до дня народження Великого Кобзаря.

Народний художник, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, дійсний член Національної академії мистецтв України, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Микола Стороженко став творцем унікальної шевченкіани — серії ілюстрацій до «Кобзаря». За словами директора музею історії Острозької академії Анастасії Хеленюк,роботи, які виконані в складній авторській техніці, не просто ілюструють твори Тараса Шевченка, а, передусім, є результатом творчого переосмислення художником поезії Кобзаря, української історії, власного життєвого досвіду.

«На сьогодні, „Шевченкіана Миколи Стороженка“ є перлиною українського образотворчого мистецтва ХХ століття, була на виставках не лише в багатьох провідних українських музеях, але й експонувалась за кордоном. Ці роботи спонукають нас по-новому осмислити поезію Тараса Шевченка, нашу історію та відчути енергетику геніальних мистецьких творів. За організацію виставки в нашому університеті особливу подяку  висловлюємо колезі, художнику-реставратору Миколі Бендюку»,

розповідає Анастасія Хеленюк.

Унікальну колекцію представили в галереї університету вдова художника Раїса Стороженко і його учні - доцент кафедри живопису і композиції Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Олесь Соловей та асистент-стажист Майстерні живопису та храмової культури Миколи Стороженка НАОМА Роман Петрук.

«Творчість Миколи Стороженка надзвичайно різнобічна і цікава. Він себе реалізовував також як монументаліст. У нього багато мозаїк, які ще поки не знані у світі. Тому я всіляко сприяю популяризації робіт митця. Сьогодні 50 років з того моменту, як Микола Стороженко почав займатися вивченням „Кобзаря“ Шевченка. Він створив такий „Кобзар“, аналогів якому немає. Робота над художніми творами тривала близько 20 років. Це не просто ілюстрації, а це глибоке проникнення художника у світ героїв, українську ментальність. Роботи виконані у техніці енкаустики, у якій сполучною речовиною для фарб є віск. У кожній роботі присутній образ Шевченка. Микола Стороженко хотів донести його молодечий дух і розвінчати стереотип у сприйнятті Шевченка як старого діда у кожусі і шапці, нав’язаного раданським періодом. Він створив автентичний дух Шевченка і України»,

зауважує Раїса Стороженко.

Усі охочі також відвідали презентацію унікального «Кобзаря», ілюстрованого роботами майстра та переглянули фільм про життя і творчість Миколи Стороженка.

Теги: Острозька академія, Шевченко, Микола Стороженко