В Острозькій академії обговорили філософські проблеми сучасності

06 листопада 2017

3 листопада 2017 року в Національному університеті «Острозька академія» відбулася V Всеукраїнська конференція «Філософія як культурна політика сучасності». Організацією конференції займалися спільно кафедра культурології та філософії НаУОА, відділ інтернаціоналізації вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України та Українське товариство філософії освіти. Проблематика конференція включала питання, які стосуються можливості метафізики сьогодні, поширення дегуманістичних тенденцій у сучасному суспільстві, специфіки постмодерного мислення, сучасної вищої освіти та становища університету. Географія учасників конференції надзвичайно широка, вона кожного року об’єднує філософів із різних регіонів України.

Цьогоріч учасники конференції особливу увагу зосередили на питаннях пост- та трансгуманізму, політиці речей, проекті інклюзивної культури, нових методологіях в гуманітаристиці (зокрема, перформативних студіях), способах філософського осягнення часосприйняття в добу after-модерну, ідеях в сучасній політичній філософії. Своєрідною наскрізною ідеєю усіх доповідей було намагання учасників продемонструвати, яким чином філософія реагує на виклики сучасності і дає відповіді на дражливі питання, якими задається сучасна людина.

«Можна звернути уваги на три важливих моменти, що стосуються нашої конференції. По-перше, надзвичайно важливо, що ця конференція уже стала традиційною. Цьогоріч вона проводиться вп’яте, а це уже навіть певний ювілей. По-друге, ще більш важливим є те, що наша конференція змогла перетворитися на дискусійний майданчик для обговорення актуальних філософських проблем. За цих п’ять років ми маємо постійних учасників, можна сказати навіть друзів нашого університету і нашої конференції, які щорічно беруть в ній участь. По-третє, активну участь в дискусіях беруть не лише доктори і кандидати філософських наук, але й студенти та аспіранти. Їхні доповіді надзвичайно цікаві і торкаються фундаментальних філософських проблем сучасності. А це свідчить про те, що філософська освіта і філософські дослідження в Україні потрібні і маються перспективи для розвитку»,

зазначав декан гуманітарного факультету Дмитро Шевчук, який є координатором проведення конференції.