До Острозької академії завітав Вєслав Мазур

06 жовтня 2017

До Національного університету «Острозька академія» 5 жовтня завітав Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Вєслав Мазур. Працівник Міністерства закордонних справ РП Вєслав Мазур з квітня 2017 року змінив свого попередника та зайняв цю посаду.

Ректор академії Ігор Пасічник ознайомив гостя із традиціями та культурою навчального закладу. Також для консула провели екскурсію Острозькою академією та організували зустріч зі студентами факультету романо-германських мов. У формі бесіди студенти та викладачі спілкувалися про співпрацю студентів із Польщею. Оскільки багато програм дозволяють студентам навчатися та стажуватися в сусідній країні.

«Я в Острозькій академії вперше, але я закохався в неї. Та думаю, що ще не раз сюди приїду. Нам буде дуже приємно співпрацювати з викладачами та студентами цього університету. Ми будемо сприяти ще ширшій співпраці та організації навчальних заходів в нашій країні для розвитку української молоді»,

зауважив під час зустрічі Вєслав Мазур.

Ректор Ігор Пасічник наголосив, що бібліотека Острозької академії постійно поповнюється новими книжками та підручними матеріалами, що необхідні для вивчення польської мови та культури. Також він додав, що в перспективі бачить проект з Польщею по створенню антології «Українці та поляки: тисячолітня історія існування».

«Особисто для мене була цікава ідея створення антології про багатовікову співпрацю двох народів: українського та польського. Адже , й справді, просто дуже багато джерел з історії нам тільки свідчать про їх ворогування. Але насправді є багато й позитивних моментів в історії цих двох держав. Нам, студентам, що вивчають польську мову та історію, буде дуже корисна така інформація»,

зазначила студентка факультету романо- германських мов Дарина Царук.