Лекції для студентів НаУОА прочитав чеський професор

05 листопада 2017

1-2 листопада 2017 року в Національному університеті «Острозька академія» лекції прочитав гостьовий професор — директор Інституту політології Карлового університету в Празі (Чеська республіка) Петр Юптнер. Ці лекції є частиною навчального курсу «The Comparative Study of Democratization: Transition Politics in V4 countries and Ukraine» («Порівняльне дослідження демократії: транзитивна політика в країнах Вишеградської четвірки та в Україні»). Підготовка та читання цього курсу стали можливими завдяки ґранту від Міжнародного Вишеградського фонду, який здобув проект, підготовлений спільно деканом факультету політико-інформаційного менеджменту Віталієм Лебедюком та деканом гуманітарного факультету Дмитром Шевчук. Метою курсу є окреслення основних аспектів демократичного транзиту в країнах Вишеградської групи (Польщі, Чехії, Словаччині та Угорщині) та співвіднесення їхнього досвіду із ситуацією в Україні. Хоча курс орієнтований на студентів-політологів, однак лекції Петра Юптнера відвідували також студенти спеціальностей «Журналістика» та «Національна безпека».

Під час лекційних занять професор Петр Юптнер зосередив увагу на особливостях демократичного транзиту в Чехії. Він окреслив шлях своєї країни в перші роки незалежності у творенні стабільних демократичних інститутів. Крім того, представив основні етапи формування сучасного конституційного порядку країни та її партійну систему. Під час дискусій із студентами було також обговорено специфіку проявів популізму в сучасній Чехії. Важливо, що студенти Острозької академії, які відвідували лекції професора Петра Юптнера могли не лише здобути спеціалізовані знання в сфері політичних студій, але й покращити свої компетентності з володіння англійською мовою.

«Те, що ми підготували успішний проект в межах University Study Grant від Вишеградського фонду, дало нам засоби підготувати якісний навчальний курс, який поєднує як розгляд теорій демократичного транзиту та посткомуністичної модернізації, так і аналіз конкретних кейсів, які пов’язані із досвідом країн Вишеградської четвірки та України. Важливо, що про Чехію, Словаччину та Польщу студенти почують, так би мовити, із перших вуст. Адже отриманий грант дозволяє запросити гостьових професорів із цих країн, які є визнаними фахівцями в галузі політичних студій. Професор Юптнер із Карлового університету в Празі став першим іноземним викладачем. Незабаром Острозьку академію відвідають викладачі із Словаччини та Польщі»,

зазначив декан факультету політико-інформаційного менеджменту Віталій Лебедюк.