В Острозькій академії проходила міжнародна конференція з питань національної безпеки

03 грудня 2017

У Національному університеті «Острозька академія» 1 грудня відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Освіта і наука у сфері національної безпеки: проблеми та пріоритети розвитку».

«Я радий вітати вас в стінах нашого університету. Недарма ця конференція проходить саме тут, оскільки ми провели вже три подібних обговорень, які присвячені саме питанням національної безпеки. Тут зібралися вчені та фахівці не тільки з України, і буде серйозна розмова про освітянські проблеми в галузі національної безпеки, що є актуальними сьогодні»,

зауважив на початку конференції ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник.

У конференції брали участь кафедра політології та національної безпеки Острозької академії, науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України та секція правового забезпечення національної безпеки і оборони Національної академії правових наук України. Також активну участь взяли викладачі та курсанти Національної академії СБУ. У своїх виступах вони піднімали актуальне питання щодо сучасних проблем забезпечення національної безпеки.

«Ваша академія зробила важливий крок — відкрила нову спеціальність «Національна безпека», ця практика є тільки в країнах НАТО. В Україні такий напрям був більше притаманний силовим структурам, збройним силам. І сьогодні інші виші теж прагнуть відкрити такі спеціальності, щоб готувати наукові кадри з питань безпеки країни»,

зазначив доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Володимир Пилипчук.

Завідувач кафедри політології та національної безпеки Микола Романов, вітаючи учасників конференції зазначив, що Острозька академія, як свідчить її історія, готувала кадри, які брали участь у захисті держави.

«Цивільні вищі навчальні заклади сьогодні покликані по-новому підходити до цього питання. Використовуючи, насамперед, досвід університетів країн Європейського Союзу. Це нове питання має ставати предметом наукового обговорення, вироблення найбільш оптимальних та ефективних напрямів розвиту науки і освіти із національної безпеки з урахуванням сучасних викликів та загроз, насамперед із Російської Федерації»,

додав Микола Романов.

Конференція була розділена на дві сесії:

сесія 1. «Система забезпечення національної безпеки України: проблеми та пріоритети розвитку», модератором якої був доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Володимир Пилипчук.

сесія 2. «Організація наукової та освітньо-педагогічної діяльності в галузі національної безпеки і оборони», модератор — кандидат політичних наук, доцент кафедри політології та національної безпеки НаУОА Тарас Жовтенко.

Основною проблемою конференції став аналіз актуальних питань освітньої діяльності та наукових досліджень у сфері національної безпеки в контексті викликів сьогодення. Російська агресія проти України та Західного світу в цілому вимагає вироблення нових наукових підходів як у сфері підготовки кадрів для сектору безпеки, так і в контексті здійснення практичних досліджень.

«Сектор безпеки України перебуває в процесі якісного оновлення й реформування, не лише з огляду на цілу низку безпекових викликів та загроз, але й визначеного курсу на інтеграцію нашої держави у європейські та глобальні системи безпеки. Відтак, об’єктом реформ має стати не лише практична, але й, перш за все, наукова й освітня складова функціонування системи національної безпеки держави»,

зауважив кандидат політичних наук, доцент кафедри політології та національної безпеки НаУОА Тарас Жовтенко.

Ця конференція стала майданчиком, де провідні українські та зарубіжні науковці, дослідники та практики в сфері національної та державної безпеки можуть вільно обмінюватися думками, ділитися новими напрацюваннями та результатами досліджень. Вона започаткувала цілий цикл подібних заходів, основна мета яких — напрацювати платформу, що стане рушійною силою реальних змін безпекового сектору України, адже сприятиме підвищенню якості підготовки нових поколінь фахівців цієї галузі.

У рамках заходу відбулося підписання Угоди про співробітництво між Національним університетом «Острозька академія» та Науково-дослідним інститутом інформатики і права Національної академії правових наук України.