В Острозькій академії завершено сертифікатну програму з китайської мови

02.07.2017

У Національному університеті «Острозька академія» студенти мали змогу пройти сертифікатну програму «Практичний курс китайської мови». Розпочалися заняття у жовтні 2016 року і тривали 9 місяців.

Проводила сертифікатну програму волонтер-викладач китайської мови в Острозькій академії, китаянка із Шиньянського університету Ао Лан. Вона розповідає, що заняття китайської мови розпочалися з вивчення фонетики, а потім учасники сертифікатної програми приступили до освоєння ієрогліфів, кожен з яких має свою довгу історію та оригінальний малюнок. Після проходження сертифікатної програми студенти отримали базові знання з китайської, зараз вони чудово промовляють слова та вміло справляються із каліграфією, яка вважається однією з найскладніших серед усіх мов.

«Спочатку я приїхала до Києва, а потім до Острозької академії. Україна дуже чудова, тут чисте повітря та гарна природа. Вперше я завітала до України, коли листя на деревах було жовте, а атмосфера мирною. Перед тим, як приїхати, я дуже хвилювалася через те, що я зовсім не знала української мови. Прибувши сюди всі страхи зникли. Ректор Національного університету „Острозька академія“ Ігор Пасічник та начальник міжнародного відділу НаУОА Едуард Балашов завжди підтримують мене, крім того, викладачі та студенти ставляться до мене з повагою та допомагають адаптуватися на новому місці. Україна це моя перша іноземна країна. Я дуже задоволена, що потрапила саме сюди та до Острозької академії. Коли я чую українську, я насолоджуюся її милозвучністю. Крок за кроком, я вивчаю мову і вже трішки можу спілкуватися українською. Я дуже щаслива, що потрапила в Україну та я бажаю всього найкращого для її жителів та нашій академії»,

ділиться враженнями Ао Лан.

Крім того, що Ао Лан навчала студентів Острозької академії китайської мови, вона брала активну участь у громадському житті університету та долучалася до різноманітних заходів та акцій, які проходили у виші впродовж навчального року. Зокрема волонтер-викладач з Китаю долучилася до встановлення рекорду в Національному університеті «Острозька академія», тоді у виші читали молитву «Отче Наш» 24 мовами, серед яких були китайська, японська, іврит, есперанто, і навіть арамейська — мова, якою розмовляв Ісус Христос. Також Ао Лан брала участь у проведені Дня української мови та була задіяна під час відкриття масштабного міжнародного проекту «Острог Forum 2017», метою якого є публічне обговорення ключових соціальних, культурних, економічних і політичних проблем України.