Хутором до Європи: в Острозькій академії відкрилася виставка рівненського фотохудожника

02.03.2017

У перший день весни в Національному університеті «Острозька академія» відкривали виставку відомого рівненського фотохудожника, хорошого друга університету Олександра Харвата. У серії під назвою «Хутором до Європи» представлені фотороботи, що відображають особливості життя людей, їх колоритні портрети та історію життя.

«Цьогоріч Олександр відзначає 50 років з початку своєї професійної діяльності. Коли йому було 8 років, мама подарувала перший маленький фотоапарат, який коштував на ті часи близько 10 карбованців. Тоді фотоапарат був дуже популярним і затребуваним серед широкої аудиторії. Сьогодні фотографія не вимагає для створення значних зусиль, як це було колись. Зараз візьмеш мобільний телефон, сфотографуєш, скинеш на комп’ютер і готово. А тоді треба було купити плівку, зарядити її, слідкувати за тим, щоб вона не „засвітилася“, проявити її, зробити фото, тобто це був дуже складний процес. Не в кожного вистачало терпіння на це, а ось в Олександра вистачило»,

розповідає перший проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк.

За словами Олександра Харвата, цю серію фотографій він збирає уже декілька років. Кожне фото має свою історію, яка розповідає про героя знімку, час і контекст.

«Перебуваючи в різних куточках нашої країни, мене цікавили не лише пам’ятки архітектури, але й якісь непересічні події, люди та моменти, все, що стосується людського життя. Мене запитували, чи ця виставка має негативний характер. Звісно, ні, адже це звичні люди, яких в Україні доволі багато. Я хотів показати, як вони живуть та їх рівень життя. У виставці представлені фото, зроблені з різних куточків країни, об’єднані тематикою висвітлення індивідуума і нації»,

говорить фотохудожник Олександр Харват.

Враженнями від виставки поділився студент першого курсу спеціальності «Журналістика» Юліан Новак:

«Мені надзвичайно сподобалася зустріч із фотографом Олександром Харватом, адже завжди цікаво слухати майстра своєї справи. Приємною несподіванкою було те, що фотограф приніс різноманітні фотоапарати різних часових епох і кожен міг більш детально роздивитися фототехніку. Загалом, було цікаво спочатку побачити фотографії, а потім вже почути коментар фотомайстра».

Теги: Острозька академія, Олександр Харват, «Хутором до Європи»