*

В Острозькій академії прозвучали ноти оперної осені

01 листопада 2017

Проект «Мистецькі експедиції» вже не вперше стає платформою для культурно-виховних заходів у Національному університеті «Острозька академія». Цього разу в контексті щорічного фестивалю «Острог-Ренесанс» 30 жовтня відбувся концерт оперної музики під назвою «Оперна осінь. Увертюра».

Почесними творцями концерту стали гості з Київського інституту музики імені Рейнгольда Глієра. Мистецький колектив підготував особливу програму, яка передбачала виконання оперних арій та українських народних пісень. Присутні мали можливість насолодитися заворожливим співом солістки одеської опери та дипломантки міжнародних конкурсів Ірини Українець, та студентів четвертого курсу кафедри академічного співу Антона Перегуди і Яни Зінченко. Сольні виступи здійснювалися в супроводі фортепіанної мелодії талановитого концертмейстра Ірини Паламаренко.

Крізь естетичну вуаль тональностей впродовж дійства лунали твори всесвітньо відомих українських і зарубіжних класиків. Крім того, романтизувавши подію ліричним відступом, Ірина Українець зачитала свою авторську поезію.

«На майбутнє було б чудово створити в Острозі оперний фестиваль, де, починаючи з Острозької академії, на кожному пам’ятному місці звучатиме оперний спів. Саме тому сьогоднішню програму названо увертюрою. Не можливо не згадати про цінність класичної музики на сторінках студентських буднів. Адже вона виховує смак, розвиває розуміння вічного мистецтва. До того ж заходи такого роду сприяють певній інтеграції поціновувачів мистецтва, серед яких і студенти, і викладачі. Безпосередньо важливо будувати комунікативну мережу, прокладати артерії між різними культурними осередками нашої країни. Тому надзвичайно приємно співпрацювати зі спільнотою Острозької академії у створенні культурно-мистецьких свят»,

розповідає ініціатор культурологічного проекту «Мистецькі експедиції» Людмила Гарарук.

Важливо зазначити, що фестивальна подія не зробила б перший подих, коли б не підтримка компанії «Немирівський комбінат хлібопродуктів», яка постала у ролі мецената. Як стверджує Людмила Гарарук, меценацтво — це велике слово, без якого неможливе мистецтво.

«Спостерігаючи за виконанням, я не могла не відчути дух шляхетності, яким було наповнене повітря в залі. Неймовірно, але оперна музика діє, як заспокійливий засіб: серед денної метушні ти ніби поринаєш у казковий вакуум, що пробуджує в тобі голос підсвідомого. З цим приходить і розуміння цінності мистецтва, і певне прагнення до креативного пошуку. Хіба не є це актуальним в епоху, коли бачення мистецтва значно деформується? Відповідь, думаю, очевидна»,

ділиться емоціями студентка факультету політико-інформаційного менеджменту Іванна Левчук.

У рамках гостинного прийому столичним гостям вручили символічні дарунки. Окрім того, на прикінці музичної події охочі мали нагоду поспілкуватися й обмінятися враженнями з оперними виконавцями, переймаючи у них живий досвід і вогник творчого натхнення.