Посвята в спудеї Острозької академії – Інавгурація - 2017

01.09.2017

Урочиста церемонія посвяти першокурсників у студенти — Інавгурація — 2017 відбулася у Національному університеті «Острозька академія» першого вересня. Цьогоріч здобувати освіту у першому вищому навчальному закладі Східної Європи будуть понад п’ятсот юнаків і дівчат з усіх куточків України.

Святкове дійство розпочалося з урочистого молебня у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького до початку нового навчального року.

«Шановні першокурсники, бажаю вам, щоб в стінах Острозької академії упродовж навчання розквітла найкраща ваша людська якість, яку подарував нам Бог — любов. Бажаю вам великої любові до себе, до своїх батьків та викладачів, до ближніх, до своєї Батьківщини»,

зазначив у своєму привітанні ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник.

За традицією, участь у заході взяли театралізовані герої: князь Василь-Костянтин Острозький та княжна Гальшка Острозька, перший ректор Герасим Смотрицький та друкар Іван Федоров. Серед почесних гостей — Директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, доктор філологічних наук, професор, дійсний академік Академії наук України, голова Наглядової ради НаУОА, академік Острозького академічного Братства Микола Жулинський, протектор Національного університету «Острозька академія», член Наглядової ради НаУОА, Академік Острозького академічного Братства, кандидат економічних наук Роман Василишин, перший заступник голови Рівненської обласної ради, випускник Острозької академії, кандидат наук з державного управління Олександр Корнійчук, перший заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації, випускник Острозької академії, кандидат наук з державного управління Віталій Ундір, а також міський голова Острога Олександр Шикер.

У присутності професорсько-викладацького складу, гостей свята першокурсники дали обіцянку спудея Острозької академії, а також отримали у подарунок першокнигу— Біблію.

«Вступити до Острозької академії для мене означає досягти своєї мети, тому що я справді дуже хотіла тут навчатися. У цьому університеті надзвичайна атмосфера. Це чудове місце для отримання знань та самореалізації. Сьогодні, з Біблією в руках, ми присягнулися бути гідними студентами нашої альма-матер. Тому, передусім, ми повинні віддавати всіх себе, присвятити свій вільний час і свої сили для досягнення поставлених цілей»,

ділиться враженнями першокурсниця спеціальності «Національна безпека» Софія Слюсар.

Обіцянку дали й викладачі, які минулого року захистили свої дисертації. Когорта науковців Острозької академії поповнилася шістьма докторами та сімома кандидатами наук.

Церемонія Інавгурації завершилася урочистим введенням першокурсників до храму науки — Національного університету «Острозька академія». Згодом для першокурсників проводили перші в їхньому житті інавгураційні лекції.

Також усі охочі побували на відкритті художньої виставки «Роман Петрук. Портрети сучасників» у мистецькій галереї Національного університету «Острозька академія».

Теги: Острозька академія, Інавгурація, Ігор Пасічник, Микола Жулинський, Роман Василишин, Олександр Корнійчук, Віталій Ундір, Олександр Шикер, посвята, Братство спудеїв