Відбувся другий Всеукраїнський конкурс наукових робіт з канадознавства серед школярів

01.05.2017

У Національному університеті «Острозька академія» вже вдруге відбувся Всеукраїнський конкурс наукових робіт з канадознавства серед школярів. Організаторами конкурсу виступили Центр канадознавства та кафедра міжнародної мовної комунікації Національного університету «Острозька академія». Це відкрите інтелектуальне змагання привернуло увагу учнів 9 — 11 класів з Хмельницької, Черкаської, Волинської, Дніпропетровської та Донецької областей, які представили результати своїх наукових пошуків на різноманітну тематику. Конкурсанти досліджували правову систему Канади, особливості економічного розвитку цієї країни, визначні досягнення представників української діаспори у Канаді та зв’язки діаспори з Україною, особливості сучасної системи освіти Канади, а також мовні питання Канади.

За результатми першого етапу конкурсу, який полягав у написанні наукової роботи на канадознавчу тематику журі конкурсу, яке складалося із науково-педагогічних працівників університету, фахівців педагогічних, філологічних, економічних і юридичних наук обрало кращих юних дослідників. 28 квітня 2017 року учасники представили основні положення своїх досліджень на другому етапі конкурсу, який полягав у захисті наукових робіт та веденні наукової дискусії за темою дослідження. Другий етап конкурсу відбувався у онлайн-режимі. Учасники конкурсу робили аргументовані та змістовні доповіді та давали вичерпні відповіді на запитання журі. До складу журі другого етапу конкурсу увійшли доктор філософії, директор Центру канадознавства НаУОА Полковський В. П., ст. викладач кафедри міжнародної мовної комунікації, к. пед. наук, науковий співробітник Центру канадознавства НаУОА Юр’єва О. Ю. і викладач кафедри міжнародної мовної комункації , координатор міжнородної обмінної програми Канада-Світ-Молодь Мараренко О. І.

За результатми конкурсу було визначено трьох переможців:

1 місце — Коміренко Олександра Ігорівна, учениця 10 класу Єрківської ЗОШ І — ІІІ ступенів імені Героя України В. М. Чорновола

2 місце — Богомолюк Діана Віталіївна, учениця 10 — Б класу Шепетівського НВК «Загальноосвіня школа І — ІІІ ступенів — гімназія»

3 місце — Алзаманова Діана Ібрагімівна, учениця 11 класу ЗОШ І — ІІІ ступенів № 4 м. Славута

Учасники другого етапу конкурсу отримали сертифікати. Призерів нагороджено грамотами та цінними призами. Спосором Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з канадознавства виступив науковий співробітник Центру канадознавства НаУОА, запрошений викладач англійської мови у Національному університеті «Острозька академія» Пол Бродовей (м. Едмонтон, Канада).

Проведення подібних конкурсів серед української молоді є надзвичайно актуальним у наш час, адже такі заходи не лише сприяють її духовному, творчому та інтелектуальному розвитку, але й допомагають знайти відповідь на багато актуальних для України питань, познайомитися з іншою культурою та навіть краще збагнути власну.

Теги: Острозька академія, канадознавство, конкурс