Координатор Інформаційного центру ЄС Острозької академії Максим Карповець: “Наша місія — розповідати про формування Європи тут і тепер”

01.04.2017

Упродовж 29-30 березня на базі Інформаційного центру ЄС при ЛНУ ім. Івана Франка відбувалася щорічна зустріч координаторів Інформаційних центрів Європейського Союзу в Україні. Подія об’єднала представників із різних міст України, зокрема Києва, Дніпра, Луцька, Тернополя, Херсона, Одеси, Івана-Франківська, Маріуполя, Чернівців, Сум, Вінниці, Острога, Ужгорода, Білої Церкви, Харкова та Чернігова. Максим Карповець як координатор Інформаційного центру ЄС при Національному університеті «Острозька академія» теж взяв участь у обговоренні пріоритетних напрямків центрів на шляху до євроінтеграції, зазначаючи таке:

«Попри те, що Острозький Інформаційний центр є одним із наймолодших серед інших, він вирізняється із наступних причин. По-перше, ми знаходимось у центрі Східної Європи, маючи довготривалу історичну та культурну традицію. По-друге, це чи не єдиний центр, який не знаходиться у обласному центрі, окрім Маріуполя. Тому сьогоднішнє наше завдання — це розповідати європейські цінності не тільки серед молоді, але й місцевих, які відіграють не менше значення у євроінтеграції»

Оновним моментом події стала зустріч із Головою Представництва ЄС в Україні Хюґом Мінґареллі, який звертаючись до координаторів Інформаційних центрів, наголосивши на їх особливі й місії у реформування держави. Він переконаний, що основна аудиторія — це молодь, однак координатори повинні бути відкритими для усього суспільства. Особливо це актуально сьогодні, коли про Європейський Союз поширюють різні міфи й стереотипи.

«Суспільство в Україні особливо активне і Представництво ЄС вітає тісну співпрацю із громадськими об’єднаннями, які поділяють ідеали та цілі Європейського Союзу»,

зазначив Хюґ Мінґареллі.

Не менш важливою частиною зустрічі була презентація річних звітів і планів на наступний рік. Не зважаючи на інтенсивний графік, координатори зуміли обговорити власні бачення роботи центрів, основні проблеми й виклики, а також домовитись про спільну роботу над проектами, ознайомитися з інформаційними джерелами Представництва ЄС, які презентувала Ірина Стаднійчук, документаліст відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні.

Координатор Інформаційного центру ЄС при Національному університеті «Острозька академія» Максим Карповець переконаний, що місія острозького осередку — розповісти суспільству не тільки про важливість євроінтеграції України, але й про формування Європи тут і тепер.

Теги: Острозька академія, ЄС, Максим Карповець