Міжнародна наукова конференція «Українська діаспора: проблеми дослідження»

30.09.2016

В Національному університеті «Острозька академія» від 2002 року функціонує Інститут досліджень української діаспори, співробітники якого стали організатором низки наукових конференцій та семінарів, в т.ч. міжнародного рівня. Деякі з наукових зустрічей є усталеними. Зокрема, раз на два роки відбуваються Міжнародні наукові конференції «Українська діаспора: проблеми дослідження». Чергова конференція відбувалась 27-28 вересня цього року.

Серед понад 120 учасників конференції були дослідники та громадські діячі з України, США, Канади, Словаччини, Хорватії, Німеччини, Білорусі, Росії. Дехто з них брав участь у форматі скайп-включення.

Перший день роботи конференції складався з пленарного засідання та роботи в секціях. Вітальним словом пленарне засідання відкрив ректор НаУОА Ігор Пасічник. Також прозвучали вітальні слова президента Українського історичного товариства (США) Любомира Р. Винара та директора Інституту досліджень української діаспори та декана факультету міжнародних відносин НаУОА Алли Атаманенко.

На конференції було обговорено важливі наукові проблеми, пов’язані із історією та сьогоденням закордонного українства. Значний інтерес та дискусію викликали доповіді Віктора Гіржова (РФ), Миколи Мушинки (Словаччина), Володимира Потульницького (Україна), Валерія Полковського (Канада), Ірини Матяш (Україна) та ін.

Після пленарного засідання відбулася презентація картин відомої поетеси та письменниці Емми Андієвської, подарованих НаУОА, яку зворушливою оповіддю супроводила помічник генерального директора Національного художнього музею України Галина Чумак.

На другий день роботи конференції відбулось підсумкове пленарне засідання, на якому найбільшу дискусію викликали доповіді Д. Карєва (Білорусь), А. Атаманенко (Україна) та ін. Традиційно відбулась і презентація видань діаспоріани, опублікованих в Україні та закордоном, які після представлення були подаровані бібліотеці Інституту досліджень української діаспори НаУОА. Книги подарували Микола та Магда Мушинки, Мирослав Сополига (Словаччина), Дарина Блохин (Німеччина), Оксана Супронюк (Україна), Сергій Вакуленко та Катерина Каруник (Україна), Наталія Ребрик (Україна), Галина Чумак (Київ), Тетяна Лисенко (США), Світлана Кучеренко (Україна), Дмитро Карєв (Білорусь) та ін.

Важливою складовою конференції стало обговорення питання й прийняття рішення щодо видання журналу створеної на попередній конференції за ініціативи професора Манітобського університету, директора Центру українсько-канадських досліджень при цьому університеті др. Романа Єринюка Всесвітньої асоціації дослідників закордонного українства та. Сподіваємось, що це починання продовжить розвиток діаспорознавства в світі.

Теги: Острозька академія, США, Канада, Німечина, Українська діаспора