Конференція «Кузня Лідерів»

29.11.2016

У Національному університеті «Острозька академія» 28 листопада відбулася конференція, що стала заключним етапом українсько-польської програми обміну «Кузня Лідерів».

Традиційно відкрив конференцію ректор університету Ігор Пасічник, який побажав потенційним лідерам наснаги у власних звершеннях та віри у перемогу.

Нагадаємо, учасниками програми обміну «Кузня Лідерів» стали 10 студентів, аспірантів та викладачів з Острозької академії, які були слухачами трьохденних тренінгів в Острозі, розробляли власні соціальні проекти та представляли їх у Польщі.

Головний тренер Марчін Сконєчка, війт гміни Плужніца, під час конференції розказав про формування громадських організацій у Плужніці, розвиток третього сектора, про маленькі локальні ініціативи місцевих жителів та те, як вони самостійно починають змінювати простір навколо себе, не чекаючи перших дій від влади.

Скарбник Товариства молодих гміни Плужіца Пшемислав Янковський розповів про ідею створення проекту «Кузня лідерів», суть програми, власні розроблені проекти учасників та обмін досвідом з учасниками.

«Бути учасником конференції — це завжди цікаво, тим більше, якщо тема заходу про локальні ініціативи, які змінюють світ. Насправді, колосальна робота Марчіна Сконєчка і Пшемислава Янковського надихає робити світ кращим, на своєму прикладі вони довели, що зміни все-таки можливі, але для цього потрібно постійно писати проекти та заохочувати інвесторів. Про можливості, які допоможуть знайти інвестиції і покажуть де саме їх шукати показав ще один спікер — Михайло Войтович. Він і сам був студентом Острозької академії, а зараз є успішною особистістю нашої країни. Також сподобались презентації проектів, від учасників програми „Острозька кузня лідерів“. Усі представлені ідеї відрізнялися своєю неординарністю та цікавим підходом до суспільних проблем. Сподіваюсь, що україно-польська співпраця буде продовжуватися і результатами буде реальне вирішення проблем Острога та району»,

ділиться враженнями учасниця конференції, студентка третього курсу спеціальності «Журналістика» Олена Барзєй.

Після захисту та обговорення проектів у Польщі, відвідування різних неурядових громадських організацій, що було другим етапом проекту, останнім «іспитом» для учасників стало представлення власного проекту під час конференції. Захист мав тривати 1 хвилину, за яку відбувалася перевірка проекту на «життєвість» та цікавість для аудиторії. Куратором цієї частини проекту став Михайло Войтович, проектний менеджер «Інституту політико- інформаційних досліджень», який допомагав учасникам цінними порадами та ділився практичним досвідом.

Завершальною частиною конференції стало вручення сертифікатів учасникам програми обміну «Кузня Лідерів».

«Я люблю відчуття, коли повертаєшся додому і маєш відчуття наповненості, відчуття, що час проведено не дарма. І хоч офіційно проект вже закінчився, емоції мене не покидають. Думки та ідеї досі в моїй голові. Уже зараз можу сказати, що „Кузня лідерів“ відіграла важливу роль не лише у сфері мого професійного становлення, але і особистісного розвитку. Це було дуже інформативно, насичено цікавою програмою, різними формами діяльності, новими знайомствами та продуктивним спілкуванням. Більше того, варто зазначити, що великий акцент був зроблений на мотивацію учасників і заохочення до дій на локальному рівні. Нам показали реальний приклад того, що починаючи з малого можна досягти великого, і для того, аби реалізувати себе не потрібно бігти до великого міста. Загалом, я рада, що мені вдалося взяти участь у цьому проекті»,

розповідає учасниця проекту «Кузня лідерів», студентка магістерської програми з політології факультету політико-інформаційного менеджменту НаУОА Лілія Карпюк.

Теги: Острозька академія, «Кузня Лідерів», Марчін Сконєчка