Віталій Голубєв: «Поки ти не відчиняєш двері, не чекай, що вони тобі відчиняться»

27.05.2016

Зустріч-лекція в рамках проекту «BIT DISCUSSIONS» з Віталієм Голубєвим, головним редактором видавничого дому «ОГО», керівником «Школи універсального журналіста», викладачем кафедри журналістики Острозької академії на тему «Особистісна і професійна ефективність журналіста» відбулася 25 травня в лабораторії журналістської майстерності.

Віталій Голубєв виділяє 7 ключових рис професійності журналіста: гармонія між професійним і особистим, ефективність роботи, можливості, присутність у теперішньому часі (тобто, можливість екскурсу у минуле і прогнозування майбутнього), цілі, які варто досягати, час (правильний його розподіл), люди( важливі контакти).

Лектор зазначає, що ефективність — здатність виконувати роботу і досягати необхідного результату з найменшою витратою часу чи зусиль. Тобто, лише здійснюючи якісь дії чи звертаючись за допомогою до інших, ми можемо досягти бажаного результату. Але для цього потрібно діяти. Ефективна людина — та, яка більш-менш може розділити робочий і особистий час: вдома не говорити про роботу, а на роботі — про особисте.

«Чому я говорю про це? Бо це надзвичайно складно поєднати успіхи професійні і особисті. Ми знаємо багато людей, які досягли успіху в науці чи мистецтві, але в особистому житті були нещасливими. Чого варте те, коли композитор створив геніальний твір, йде додому, а його там ніхто не чекає? З іншого боку, ми знаємо багато тих, в кого велика щаслива сім’я, але вони не досягли кар’єрних вершин. Як на мене, успішна людина та, яка поєднує особисте і професійне, причому ні одне, ні інше не суперечать один одному»,

ділиться міркуваннями Віталій Голубєв.

Він виділяє топ-фраз, які не варто говорити успішній людині: «Не в нашій державі про це мріяти», «Марно про це говорити у військовий час», «У наш час, коли розумова праця не цінується».

«Журналістика — не та справа, якою можна займатися десятиліттями із примусу; це не та справа, на яку йдуть, щоб заробити на шматок хліба, щоб прогодувати сім’ю. Журналістика — це життєдіяльність, нерозривно пов’язаний симбіоз, коли важко зрозуміти, де закінчується робота і починається життя. Журналістика — одна із небагатьох сфер, де професійне і особисте життя, робоче і позаробоче поєднуються настільки тісно і гармонійно, що людина знаходить задоволення у самому процесі життєдіяльності і не чекає 18:00, щоб закінчився робочий день»,

переконаний Віталій Юрійович.

Лектор особливо виділяв потребу постійного самовдосконалення і пошуку нових можливостей для цього, і зазначав, що варто викреслити в щоденному мовленні питання «Чому?» і замінити його на «Як?».

І своєрідним підсумком зустрічі стала теза:

«Людина багато без чого може обійтись, лише не без іншої людини».

Теги: Острозька академія, Віталій Голубєв, BIT DISCUSSIONS