Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич завітала до Острозької академії

25.11.2016

Національний університет «Острозька академія» 25 листопада відвідала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Вона взяла участь у підсумкових урочистостях, присвячених 440-річчю з часу заснування вишу.

Нагадаємо, що цьогоріч першому вищому навчальному закладу України та Східної Європи — Національному університету «Острозька академія» виповнюється 440-років. Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла Постанову про урочисте відзначення на державному рівні цієї знаменної події.

Упродовж року в Острозькій академії відбувалися різноманітні заходи, присвячені 440-річному ювілею вишу — культурологічний фестиваль «Острог-Ренесанс», святкова презентація Острозької академії в місті Києві у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику «Острозька академія: історичні віхи», відкриття новозбудованого науково-лабораторного корпусу та першого пам’ятника Острозькій Біблії у вигляді тріумфальної арки за участю Президента України Петра Порошенка.

День народження академії ознаменувався театралізованим флешмобом та встановленням п’ятого рекорду України.

Під час підсумкового святкування ювілею Острозької академії відбувся візит Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. Вона оглянула новозбудовану тріумфальну арку, першу чергу нового науково-лабораторного корпусу, а також ознайомилася з діяльністю наукових центрів, інноваційних освітніх проектів та загалом зі стратегією розвитку Острозької академії.

«Найголовніше, що ми маємо дати нашим дітям — це коріння і крила. В Острозькій академії нам усім пощастило припасти до коріння. Такого животворного джерела українського академічного духу знань і цінностей дуже складно знайти. Студентам цього університету дуже пощастило. Бог спрямував їх життєву дорогу через Острозьку академію. Тут спудеї мають корені і отримують крила. Острозька академія не просто університет із традиціями, а модерний університет. Я впевнена що тут можуть дати і дадуть багато Україні і всьому світу»,

ділиться враженнями Лілія Гриневич.

Крім цього, пані Міністр відкрила виставку робіт викладачів та студентів Львівської національної академії мистецтв і взяла участь фінальних урочистостях до 440-річчя Острозької академії.

Під час дійства відбулося вручення нагород співробітникам університету та Церемонія посвяти в Почесні доктори Національного університету «Острозька академія» відомого українського поета, державного і громадського діяча Івана Драча.

«Уперше я приїхав до Острога в 1962 році з групою, яку очолював професор, архітектор і мистецтвознавець Григорій Логвин — батько всіх шістдесятників. Ще тоді я зауважив унікальну історичну значущість цього міста. А тепер, коли ми маємо відроджену Острозьку академію, можемо поправу її вважати центром сучасної української науки, освіти і духовності»,

зауважив Іван Драч.

Теги: Острозька академія, Ігор Пасічник, Лілія Гриневич, Іван Драч