Ігор Пасічник: «Диплом Острозької академії — це всеукраїнський бренд»

25.06.2016

«Конвокація-2016» — урочиста церемонія вручення дипломів магістрам і спеціалістам, відбулася у Національному університеті «Острозька академія» 25 червня.

«Зараз в Україні складний період, адже війна виснажує її. Ми сьогодні країні даємо вагому і зрілу підтримку. І ми усвідомлюємо, якою ціною нам дається мирне життя, можливість навчатися і здобувати якісну освіту. Дорогі випускники, Україна потребує вас зараз, як ніколи. В Острозькій академії вам дали якісні знання, сформували у вас високі моральні цінності. Сподіваюся, що їх ви пронесете крізь життя і ніколи не зрадите честі Альма-матер. Сьогодні диплом Острозької академії — це уже всеукраїнський бренд. Пам’ятайте, що доброта, братерство і любов — це найважливіші християнські цінності. Я бажаю Вам великої любові, щастя, міцного здоров’я, Божого благословіння від імені колективу Острозької академії і звичайно — солодкого життя, як мед»,

звернувся до випускників ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник.

Ще вчорашні студенти сьогодні стали дипломованими спеціалістами. За словами випускника Острозької академії, магістра політології Олександра Бухвала, він жодного разу не розчарувався, що обрав для здобуття вищої освіти цей навчальний заклад.

«Сьогодні нас супроводжують моменти радості та певною мірою почуття суму. Попереду нас чекає життя, яке вимагатиме сили духу, мужності, чесності і терпіння. Ми до цього готові. Дякуємо, Вам, Ігоре Демидовичу, що дали змогу „захворіти“ Острозькою академією. Впевнений, що ті знання і цінності, які закладені тут, стали міцним фундаментом для подальшої нашої реалізації. Острозька академія — це не просто гарна архітектура та сучасні аудиторії, це дух братерства і єдності між студентами й між викладачами»,

ділиться враженнями Олександр.

Під натхненний гімн студентів «Gaudeamus» у виконанні академічного хорового колективу, Конвокація проходила за традиціями, відродженими з часів існування Острозької академії XVI ст.

Вітали випускників перший проректор НаУОА, професор Петро Кралюк, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького, професор Василь Жуковський, протоієрей Тарас Волянюк та голова Братства спудеїв Мирослава Клічук.

«Вашою особливістю, дорогі випускники, є не лише висока кваліфікація, а й високі духовно-моральні цінності. Бажаю Вам зберегти почесне звання випускника Острозької академії, яке ви сьогодні отримали. Впевнений, що у своїх майбутніх колективах ви станете лідерами, які працюватимуть на благо і могутність України»,

зазначив Василь Жуковський.

Ґрадуанти урочисто виголосили обіцянку випускника Національного університету «Острозька академія».

«...перед Богом та людьми, своїм ім’ям та совістю — обіцяю! Пронести через усе життя любов до рідної землі, відстоювати та розвивати освітні традиції Острозької академії, вірою та правдою служити своєму народові, віддавати на його благо здобуті знання. Завжди сіяти добре, мудре, вічне. Служити істині. Берегти і множити чесноти Братства випускників, ніколи і ні вчому не зрадити честі моєї Альма-матер»,

запевнили випускники.

Традиційно у заході взяли участь інсценізовані образи відомих історичних персонажів: князь Василь-Костянтин Острозький — засновник академії, та княжна Гальшка Острозька — фундаторка цього культурно-освітнього осередку. Танцювальний студентський колектив подарував для випускників прощальний вальс.

Крім цього, ґрадуанти разом з представниками Братства спудеїв традиційно у честь свята одягнули в мантію першого спудея Острозької академії, пам’ятник якого споруджений на подвір’ї університету.

Зазвичай випускники Острозької академії на знак вдячності дарують ікону для студентсько-викладацького храму університету чи картину для художньої галереї, що функціонує в навчальному закладі. Утім вже третій рік поспіль їхнє рішення одноголосне — найкращий подарунок і для рідного університету, і для України — мир, спокій та збереження життя співвітчизників. Тому випускники виступили з ініціативою придбати планшети для української армії. Під час церемонії Конвокації вони передали ґаджети представникам 53 окремої механізованої бригади — майорові Сергію Квятковському і старшому капеланові, протоієреюТарасові Волянюку, з якими Острозька академія співпрацює вже тривалий час.

«Звісно, що це незначний внесок у розвиток української армії. Віримо, що уже зовсім швидко настане той день, коли в нашій державі буде мирне небо та спокій і нам не доведеться купувати спорядження для військових»,

переконаний Олександр Бухвал.

За доброю традицією, створивши живий ланцюг на чолі з ректором у супроводі деканів, випускники зайшли у стіни Острозької академії, що символізувало прощання з Альма-матер.

Теги: Острозька академія, Ігор Пасічник, Конвокація-2016