Ліки для душі від хорового колективу Острозької академії

25.05.2016

У студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького 24 травня відбувся звітний концерт хорового колективу Національного університету «Острозька академія».

Нагадаємо, що хоровий колектив створений у 1996 році під керівництвом студентки культурологічного відділення Наталії Кібіти. Учасники колективу — студенти різних спеціальностей, не пов’язаних з музичним мистецтвом та викладачі університету. Хор для них — це можливість творчої самореалізації та духовного відпочинку. Хоровий колектив — постійний учасник Інавгурацій, Конвокацій, різноманітних конференцій, звітних концертів тощо. Сьогодні хоровий колектив Острозької академії очолює диригент Юлія Полонська.

Звітна концертна програма складалася із трьох блоків — духовна музика, твори на вірші Тараса Шевченка та українські народні жартівливі пісні.

Під час концерту прозвучали «Отче наш» Миколи Кедрова, «Душе моя» Дмитра Бортнянського, «Стихира на Стрітення» (острозький розспів) Олександра Тарасенка, «Зоре моя, вечірняя» Якова Степового, «Розрита могила» Григорія Давидовського, «Глибока кирниця» Галини Івченко та інші.

Від імені ректорату учасників хорового колективу привітала проректор з навчально-виховної роботи НаУОА, професор Руслана Каламаж.

Також з вітальним словом до хору звернувся настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького, професор Василь Жуковський:

«Ми мали можливість не лише послухати, а й насолодитися співом, який лікує душу. За короткий проміжок часу пані Юлія змогла вивчити з хором надзвичайно різнобарвний оригінальний репертуар. Студенти, які стають учасниками хорового колективу, вчаться співати, долучаються до прекрасного. Надзвичайно їм вдячний, адже попри напружений графік навчання, вони знаходять час на репетиції і демонструють такий високий результат».

До слова, хоровий колектив Національного університету «Острозька академія» упродовж року взяв участь у низці регіональних та всеукраїнських фестивалів. У планах — підкоряти міжнародний рівень. Так, наприкінці року хор візьме участь у міжнародному фестивалі духовної музики, який відбудеться в Польщі.

«Наші студенти-хористи — надзвичайні молодці. На репетиції ми збиралися досить часто, вивчали багато нових творів. Усе, що я від них вимагала, вони старанно виконували. Думаю, сьогодні кожен мав можливість побачити і відчути це»,

ділиться враженнями диригент Юлія Полонська.

Теги: Острозька академія, Концерт, Наталія Кібіта