Острозька академія — серед лідерів журналістської освіти

19.10.2016

Національний університет «Острозька академія» посів 5 місце за бакалаврською програмою та 7 за магістерською у рейтингу українських факультетів/кафедр/шкіл журналістики, складеного громадською організацією «Детектор медіа». А на Рівненщині, за рівнем підготовки журналістів, Острозька академія взагалі взяла першість. У ході дослідження було отримано відповіді на запити від 19 з 39 факультетів журналістики, які функціонують в українських вишах. Решта факультетів, які не змогли надати відповіді, були також частково включені в дослідження: дослідницька група проаналізувала їх онлайн-присутність та активність, що були визначені як один із показників комунікативної спроможності факультетів журналістики.

Збір даних для складання рейтингу здійснювався методом опитування факультетів/кафедр/шкіл журналістики — через офіційні запити. За словами виконавчого директора ГО «Детектор медіа» Діани Дуцик, дослідники розбили анкети, що направлялися вишам, на п’ять блоків, відповідно до яких здійснювалася подальша оцінка діяльності кожного журфаку: навчальна програма та викладацький склад; ресурси/технічна оснащеність та можливості для професійного розвитку під час навчання; взаємодія з медіаіндустрією; включеність у міжнародний контекст; комунікація з зовнішньою аудиторією та випускниками.

Із результатами рейтингу журналістської освіти в Україні детальніше можна ознайомитися на сайті http://osvita.mediasapiens.ua

«За такий невеликий період функціонування кафедри журналістики в Острозькій академії, а це лише 6 років, ми досягли досить високого результату. Утім є стимул рости. Деякі виші займаються цим вже по півстоліття, мають потужну технічну базу, поважний викладацький склад. Наш колектив юний в цьому плані, але амбітний та ініціативний. Сподіваюся, що через кілька років ми займатимемо в подібних рейтингах ще вищі місця. Пріориретними нашими завданнями є максимальне наближення навчального процесу до практики. Студенти мають можливість розвивати свої професійні вміння і навички, відвідуючи лабораторію журналістської майстерності „J.Lab“, гурток телевізійної журналістики, створюючи медіапродукт для офіційного сайту НаУОА, студентського журналу „Острозька академія“, студентського радіо, Інтернет-ресурсу „Ostroh.info“ та для інших ЗМІ як регіонального, так і всеукраїнського масштабу. Відтак уже за роки навчання наші студенти-журналісти створюють для себе солідне професійне портфоліо. Більше того, значна частина студентства офіційно працевлаштовується навіть під час навчання. Школа журналістики уже заявила про себе, адже наші випускники працюють на всеукраїнських телеканалах, радіостанціях, в авторитених друкованих виданнях та онлайнових ЗМІ»,

зауважив старший викладач кафедри журналістики Олексій Костюченко.

Теги: Острозька академія, рейтинг, журналістика